RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Oblała egzamin na prawo jazdy. Zdenerwowana wsiadła do samochodu i odjechała

Kursantka po oblanym egzaminie wsiadła w samochód i odjechała (fot. Shutterstock)
Kursantka po oblanym egzaminie wsiadła w samochód i odjechała (fot. Shutterstock)

Nietypowe zdarzenie w Lubinie (woj. dolnośląskie). 25-letnia kursantka po niezdanym egzaminie na prawo jazdy opuściła ośrodek egzaminacyjny, a następnie wsiadła do zaparkowanego w pobliżu samochodu i nim odjechała. Wszystko to działo się na oczach egzaminatora. Kobieta została ukarana.

„Szacun za szczerość”. Burmistrz stracił prawo jazdy, przyznał się do błędu

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki (Porozumienie) poinformował, że stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości. Miejscowa policja...

zobacz więcej

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie wpłynęła informacja z ośrodka egzaminacyjnego, że spod placu WORD-u odjechała kobieta, która nie zdała egzaminu na prawo jazdy kat. B.

„Kierunek jazdy, a także informacja o tym, że kobieta pochodzi z Polkowic pozwoliła policjantom na szybkie zlokalizowanie kierującej. 25-latka została zatrzymana przez patrol prewencji polkowickiej komendy” – przekazała policja.

25-latka była bardzo zaskoczona tym, że została zatrzymana do kontroli. W rozmowie z policjantami przyznała, że pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami odjechała spod WORD-u. Jak tłumaczyła policjantom, nie miała transportu do domu.

Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych i pouczona, że nie może jeździć samochodem.

Jak się również okazało, w WORD-zie 25-latka starała się o przywrócenie utraconego wcześniej prawa jazdy.

Czytaj także: Pijany wiózł 4-letniego syna. Auto wypadło z drogi

źródło:
Zobacz więcej