RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Otwarcie Google Cloud w Polsce. Szef koncernu podziękował Morawieckiemu

W środę w Warszawie zainaugurowano działanie regionu Google Cloud – centrum przetwarzania danych i usług w chmurze. Z tej okazji Mateusz Morawiecki rozmawiał z prezesem firmy Alphabet, spółki-matki Google. Sundar Pichai podziękował później premierowi na Twitterze.

Szef Google'a przyjedzie do Warszawy i spotka się z premierem Morawieckim

Sundar Pichai, prezes firmy Alphabet, spółki matki Google'a i jednej z najpotężniejszych firm technologicznych na świecie, odwiedzi w nadchodzącym...

zobacz więcej

„Jestem podekscytowany tym, że uruchamiamy nowy region Google Cloud w Polsce. Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za współpracę, liczę na to, że pomożemy ludziom w Polsce i na całym świecie rozwijać nowe możliwości” – napisał Pichai. Regionalne centrum Google Cloud to 25. taki ośrodek na świecie i pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wcześniej szef polskiego rządu odbył w szefem koncernu krótką rozmowę. – Nasze główne europejskie centrum technologii dla usług w chmurze jest w Polsce, rozwijamy też nasze centrum badawczo-rozwojowe, widzimy, jak narzędzia cyfrowe pomagają w walce z pandemią i w pracy zdalnej oraz zdobywaniu informacji i cieszę się że mogliśmy nawiązać współpracę – mówił Pichai w rozmowie z Morawieckim. Szef Google'a chwalił również polskich inżynierów i ich kwalifikacje.

Premier Morawiecki ocenił, że „coraz więcej przedsiębiorców w Polsce interesuje się cyfryzacją, warto podejmować tego rodzaju inwestycje, to przyszłość gospodarki”.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki o współpracy z Google


Region Google Cloud w Warszawie to nie tylko centrum przetwarzania danych, ale również regionalny ośrodek obsługi kluczowych usług chmurowych Google Cloud Platform. Dzięki niemu mają zmniejszyć się opóźnienia przesyłu danych w regionie. Zwiększyć ma się wydajność i prędkość aplikacji korzystających z usług Google Cloud. Zwiększyć się ma również dostępność i stabilność chmury Google'a.

źródło:

Zobacz więcej