RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyciekło nagranie z UFO. Pentagon potwierdza: Jest autentyczne [WIDEO]

Niezidentyfikowany obiekt latający nad amerykańskim statkiem? Kolejne doniesienia o UFO (fot. Matt Cardy/Getty Images)
Niezidentyfikowany obiekt latający nad amerykańskim statkiem? Kolejne doniesienia o UFO (fot. Matt Cardy/Getty Images)

W sieci opublikowano nagranie, na którym widać niezidentyfikowane obiekty znajdujące się nad okrętem amerykańskiej marynarki wojennej. Autentyczność wideo potwierdza Pentagon i dodaje, że film jest przedmiotem analiz specjalnej grupy zadaniowej Departamentu Obrony. Analizujące nagranie amerykańskie media wskazują, że incydent zarejestrowany nad Kalifornią mógł być równie dobrze żartem lub złudzeniem optycznym.

UFO a nauka. Gdzie leży prawda?

Czy odwiedzali bądź odwiedzają nas kosmici? Jak robią te kręgi w zbożu? Dlaczego wkładają nanoczipy do szczepionek przeciw COVID-19? Gdzie zabrali...

zobacz więcej

Filmowiec i dokumentalista współpracujący z Netflixem Jeremy Corbell opublikował filmy, które wydają się pokazywać trójkątne lub stożkowate obiekty unoszące się wysoko nad pokładem amerykańskiego niszczyciela u wybrzeży południowej Kalifornii.

Trójkątne UFO u wybrzeży USA


Corbell wskazuje, że nagranie, które posiada, zostało zarejestrowane w lipcu 2019 roku. Początkowo jego twórcy myśleli, że to charakterystycznie „bzyczący dron”. Najnowsze doniesienia sugerują, że chodzi o UFO.

Portal Mystery Wire podaje, że wideo oraz zdjęcia opublikowane przez filmowca są częścią materiałów zgromadzonych przez Unidentified Aerial Phenomena Task Force (tłum. Grupa Zadaniowa ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych), utworzonej przez Departament Obrony USA.

Pentagon potwierdza


Rzeczniczka Pentagonu Sue Gough potwierdziła portalowi Futurism.com autentyczność nagrania. „Mogę potwierdzić, że wspomniane zdjęcia i filmy zostały zrobione przez personel marynarki wojennej” – przekazała w odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Jak dodała, „Departament Obrony nie omawia publicznie szczegółów ani obserwacji, ani badań dotyczących naruszenia przestrzeni powietrznej USA, wliczając w to naruszenia, które początkowo są przypisywane niezidentyfikowanym obiektom powietrznym”.

Analizujące nagranie amerykańskie media wskazują, że incydent zarejestrowany nad Kalifornią mógł być równie dobrze żartem lub złudzeniem optycznym.

Obalają teorię o kosmitach


Jeden ze sceptyków twierdzeń, że wideo przedstawia UFO, przedstawia inną wersję tego zdarzenia. Zdaniem Micka Westa nagranie powstało prawdopodobnie za pomocą smartfona z monokularem noktowizoryjnym, który wygenerował trójkątną poświatę.

Jako przykład wskazuje modyfikowane przez amatorów noktowizory, w których zamontowano trójkątną przysłonę – wówczas światła samolotu mogą wyglądać jak wspomniane trójkąty lub piramidy. Nie obala to jednak w zupełności teorii, że amerykańskim niszczycielem rzeczywiście interesowało się... UFO.

Zobacz także: „Obcy istnieją, ale ludzkość nie jest na to gotowa”. Zaskakujące słowa byłego szefa programu kosmicznego

źródło:
Zobacz więcej