RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wzrosty wartości kryptowalut. Debiut platformy Coinbase

Bitcoin osiąga rekordowe wartości (fot. Shutterstock)
Bitcoin osiąga rekordowe wartości (fot. Shutterstock)

Najstarsza kryptowaluta z historycznymi maksimami (ATH) w ostatnich dniach. Bitcoin wzrastał we wtorek o 6,2 proc., i osiągnął wartość 63 769 dol., a w środę dodał do tej wartości 1,38 proc. i uzyskał wartość 64 587,15 dol. Oznacza to, że zwrot z inwestycji w tej kryptowalucie stanowi ponad 120 proc. Niektórzy przypuszczają, że taki skok wartości BTC może być efektem wejścia platformy kryptowalutowej Coinbase na giełdę.

Hossa na bitcoiny. Kurs przekroczył już 50 tys. dolarów

Wartość bitcoina, najpopularniejszej kryptowaluty, przekroczyła 50 tys. dolarów. Jedno z elektronicznych aktywów, które zyskuje przychylność...

zobacz więcej

Już w połowie marca po raz pierwszy najstarsza kryptowaluta osiągnęła poziom 60 tys. dol. Według analityków kolejnym progiem będzie 70 tys. dol. Jak donosi portal comparic.pl, na rynku pojawiły się podejrzenia, że wzrost BTC należy wiązać z debiutem Coinbase na giełdzie 14 kwietnia.

Szef działu badań w Blockchain.com, Garrick Hileman ocenił, że notowania Coinbase na rynku publicznym i silne wyniki finansowe tej platformy wpływają na napędzanie nowych szczytów kryptowalutowych. – Dostrzegamy znaczące wzrosty – mówił Hileman.

Zobacz także: Kapitalizacja rynkowa bitcoina osiągnęła bilion dolarów


Edward Moya, starszy analityk w Oanda ocenia, że bitcoin „po inauguracji Coinbase, z wielkim rozmachem może celować w wartość 75 tys. dol.”

źródło:
Zobacz więcej