RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Wybory prezydenta Rzeszowa. Kandydat Porozumienia zrezygnował

Zmiany na starcie wyborów w Rzeszowie (fot. PAP/Darek Delmanowicz, Mateusz Marek)
Zmiany na starcie wyborów w Rzeszowie (fot. PAP/Darek Delmanowicz, Mateusz Marek)

Waldemar Kotula z Porozumienia Jarosława Gowina zrezygnował ze startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Poparł kandydaturę wspieranego przez byłego prezydenta miasta wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.

Koalicja Europejska bis w Rzeszowie? „Kandydat ruchu ośmiu gwiazd” [WIDEO]

Konrad Fijołek, od wczoraj kandydat Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050, Lewicy i PSL na prezydenta Rzeszowa zasłynął z niecenzuralnych wypowiedzi...

zobacz więcej

Kotula poinformował o tym na wspólnej z Warchołem konferencji prasowej. Obecni byli na niej także wicemarszałek woj. podkarpackiego Stanisław Kruczek z Porozumienia i były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

– Podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach. Uznałem, że moje postulaty zrealizuje kandydat, który ma większe szanse na wygranie. A tym kandydatem jest Marcin Warchoł – powiedział radny Kotula.

Rządzący Rzeszowem od 2002 r. Ferenc złożył rezygnację 10 lutego, po tym, jak przeszedł COVID-19.

Kandydaci na prezydenta Rzeszowa


Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem premiera przedterminowe wybory w mieście odbędą się 9 maja. Kandydują m.in. popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, były współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek – popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050 – oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Z ubiegania się o stanowisko prezydenta Rzeszowa zrezygnował wcześniej były poseł Kukiz'15 Maciej Masłowski. W poniedziałek poparł kandydaturę Marcina Warchoła na tę funkcję.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej