RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ruszają szczepienia olimpijczyków i reprezentantów Polski w piłce nożnej

Od środy mogą być organizowane szczepienia reprezentantów Polski na Igrzyskach Olimpijskich i w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej – poinformował wicepremier, minister sportu Piotr Gliński. Jak dodał, chodzi o grupę obejmującą olimpijczyków i piłkarzy wraz ze sztabami trenerskimi.

Koronawirus w Polsce. Regionalizacja obostrzeń wręcz pewna [WIDEO]

Na tę chwilę przedłużyliśmy obostrzenia – z dwoma wyjątkami; jeśli będziemy myśleli o ich luzowaniu, regionalizacja jest wręcz pewna, bo sytuacja...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W środę w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu sportowców na 100 dni przed Igrzyskami Olimpijskimi. Igrzyska w Tokio mają się odbyć w dniach 23 lipca – 8 sierpnia.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na niej, że rząd zdecydował się przeznaczyć część szczepionek na kadrę olimpijską na igrzyska w Tokio i reprezentację Polski na ME w piłce nożnej. Obecny na konferencji wicepremier Piotr Gliński podkreślił, że ta decyzja była możliwa, bo grupy największego ryzyka są już zaszczepione lub są szczepione, podobnie jak grupy, które walczą „na pierwszej linii frontu” – medycy czy żołnierze WOT.

Szczepienia sportowców: Gliński dogadał się z Niedzielskim i Dworczykiem


Jak zaznaczył, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, zostali oni poproszeni o sygnał, kiedy to będzie możliwe „dla tej szczególnej grupy, reprezentantów Polski na najważniejszych imprezach sportowych”.

– Mam na myśli Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Europy w piłce nożnej – dodał.

Majówka 2021. Jakie restrykcje? Konferencja ministra zdrowia

Do 3 maja hotele i obiekty noclegowe – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Wyjaśnił, że to obostrzenie zostało przedłużone z powodu...

zobacz więcej

Podkreślił, że nie są to zbyt liczne grupy. – To są ci wybrańcy i ich sztaby. Jeśli chodzi o olimpijczyków, to 1077 osób łącznie ze sztabami trenerskimi, szkoleniowymi. (...) A jeśli chodzi o piłkarzy, to ponad 60 osób – reprezentacja wraz ze sztabem – poinformował.

Jak zaznaczył, szczepienia mogą być organizowane od środy. – To dość skomplikowana kwestia, bo zawodnicy i trenerzy są w różnych miejscach, nawet świata, na zgrupowaniach. Ale to już będzie technicznie organizowane przez panów prezesów (PZPN i PKOl – red.), w porozumieniu z osobami odpowiedzialnymi za szczepienia w państwie – powiedział.

Komfort dla naszych reprezentantów


Koronawirus to niezwykle groźna choroba, która może dotknąć każdego niemalże w każdej chwili. Dlatego by zapewnić komfort naszym sportowcom, którzy mają nam dawać radość, nadzieję w Tokio, postanowiliśmy o zaszczepieniu całej ekipy olimpijskiej i ekipy naszej reprezentacji w piłce nożnej, która będzie reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Europy – podkreślał szef rządu Mateusz Morawiecki.

Ekspertka: Sport pod chmurką dla dzieci to dobry pomysł

Popieram decyzję o przywróceniu możliwości korzystania z obiektów sportowych na świeżym powietrzu – powiedziała ekspertka od chorób zakaźnych prof....

zobacz więcej

– Wiemy doskonale, z jakim wysiłkiem wiąże się przygotowanie do olimpiady; wiemy, że to czasami długie lata ogromnych wysiłków, ćwiczeń i dyscypliny. Zmarnowanie tego byłoby oczywiście wielkim błędem. Dlatego stwierdziliśmy, że po zaszczepieniu najbardziej podatnych na największe ryzyko i tragedie przeznaczymy część szczepionek na kadrę olimpijską i narodową, reprezentującą nas na ME – wyjaśnił szef rządu.

Szef rządu życzył sukcesów zarówno olimpijczykom, jak i piłkarzom podczas czekających ich spotkań w Mistrzostwach Europy.

źródło:

Zobacz więcej