RAPORT

Pogarda

Skandal w USA. Pracownik CNN: Wyciągnęliśmy Trumpa z urzędu

Donald Trump ofiarą nieuczciwej gry mediów? (fot. Mark Wilson/Getty Images; YouTube/ Project Veritas)
Donald Trump ofiarą nieuczciwej gry mediów? (fot. Mark Wilson/Getty Images; YouTube/ Project Veritas)

Najnowsze

Popularne

Internet obiegło nagranie jednego z dyrektorów amerykańskiej stacji CNN. Charlie Chester ma na nim przyznawać, że w kampanii wyborczej jego redakcja pokazywała Joego Bidena w ruchu, jako sprawnego i młodego, a Donalda Trumpa stawiała w złym świetle. – Spójrz, co zrobiliśmy: wyciągnęliśmy Trumpa z urzędu – mówi na jednym z nagrań z ukrytej kamery. – Naszym celem było usunięcie Trumpa ze stanowiska – dodaje.

Biden szuka sposobów na sfinansowanie koronapakietu. Wzrosną podatki

Prezydent USA Joe Biden planuje pierwszą znaczącą podwyżkę podatków od prawie 30 lat – informują amerykańskie media. Wśród jej celów jest...

zobacz więcej

Amerykańskie media podkreślają, że stacja CNN nie odniosła się jeszcze do nagrań, które krążą w sieci. „New York Post” czy „Fox News” podkreślają, że nie otrzymali odpowiedzi w tej sprawie. CNN nie skomentowała dotąd również, czy Charlie Chester nadal jest ich pracownikiem.

Inne redakcje wskazują jednak, że dyrektor techniczny w CNN został potajemnie sfilmowany podczas serii fałszywych tinderowych randek z kobietą, która była tajną dziennikarką prawicowej grupy Project Veritas.

Zobacz także:  Zaskakujące słowa Trumpa. Dotyczą startu w wyborach w 2024 r.

Podczas prywatnych rozmów mężczyzna miał się wygadać, że jego stacja uderzała w Donalda Trumpa za pomocą propagandy.

Podkreślał, że najlepiej działa strach, więc grano sprawą epidemii. Chester wskazał, że gdy temat COVID-19 przycichnie, znów wyciągnięty zostanie problem zmian klimatycznych.

CNN stawiała na Joego Bidena?

Trump: Gdyby nie ja, w USA nie byłoby szczepionek przeciw COVID-19

Donald Trump oświadczył w środę, że gdyby nie on, Amerykanie prawdopodobnie nigdy nie otrzymaliby szczepionek przeciwko COVID-19. – Mam nadzieję,...

zobacz więcej

Mężczyzna relacjonuje, że CNN dawała głos wielu lekarzom, którzy negatywnie wypowiadali się na temat stanu zdrowia Donalda Trumpa i spekulowali. – Tworzyliśmy historię, o której nic nie wiedzieliśmy – zaznacza na nagraniu.

Z kolei o relacjach ws. Joego Bidena mówi, że starano się go pokazywać jako bardzo sprawnego fizycznie. – Zawsze pokazywaliśmy ujęcia, jak biegał… w okularach lotnika – zaznacza.

W rozmowie przyznaje jednak, że jego zdaniem kondycja zdrowotna Bidena nie pozwoli mu na pełnienie funkcji prezydenta USA przez wiele lat. Zaznacza, że potem ma go więc zastąpić Kamala Harris.

Zobacz także:  Joe Biden. Negocjacje paktu nuklearnego. Będzie przełom w kontaktach z Iranem?

– Powiem to w 100 procentach. I wierzę w to w 100 procentach, że gdyby nie CNN, nie wiem, czy Trump zostałby zdjęty z urzędu – podsumowuje mężczyzna.

Nagrania rozmów z ukrytej kamery grupa Project Veritas udostępniła na koncie YouTube grupy.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej