RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mężczyzna z siekierą obok Pałacu Buckingham

Policja zatrzymała mężczyznę w wieku około 40 lat (fot. PAP/EPA/ANDY RAIN)
Policja zatrzymała mężczyznę w wieku około 40 lat (fot. PAP/EPA/ANDY RAIN)

Londyńska policja aresztowała na The Mall, reprezentacyjnej alei łączącej Pałac Buckingham z Trafalgar Square, mężczyznę, który miał przy sobie siekierę. Jak poinformowała policja, w czasie zdarzenia nikt nie doznał obrażeń.

Strzelanina pod szpitalem w Paryżu. Są ofiary

Dwie osoby zostały postrzelone, w tym jedna śmiertelnie. W poniedziałek przed szpitalem w XVI dzielnicy Paryża doszło do strzelaniny – podała...

zobacz więcej

„Policjanci byli na patrolu na The Mall we wtorek 13 kwietnia około godziny 18.30, kiedy zauważyli mężczyznę niosącego siekierę” – poinformowała w oświadczeniu londyńska policja metropolitalna.

„Uzbrojeni funkcjonariusze pełnili służbę w pobliżu. Przybyli na miejsce zdarzenia, gdzie zatrzymali i aresztowali pod zarzutem noszenia broni ofensywnej mężczyznę w wieku, jak się przypuszcza, powyżej 40 lat” – przekazano.

W ostatnich latach doszło w stolicy Wielkiej Brytanii do kilku zamachów terrorystycznych, między innymi w marcu 2017 roku na terenie Mostu Westminsterskiego w Londynie, w pobliżu parlamentu. Zginęło wówczas 6 osób, zaś 49 zostało rannych. Trzy miesiące później doszło do zamachu na terenie mostu London Bridge, który następnie był kontynuowany w pobliżu targu Borough Market. W ataku zginęło 11 osób, w tym trzech zamachowców.

źródło:

Zobacz więcej