RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Euro 2020. Kolejne miasto potwierdzone. Odbędzie się tam mecz otwarcia

Na Stadion Olimpijski w Rzymie wejdzie ok 18 tysięcy kibiców (fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI)
Na Stadion Olimpijski w Rzymie wejdzie ok 18 tysięcy kibiców (fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI)

Włoski rząd wyraził zgodę na wpuszczenie kibiców na stadion na mecze piłkarskich mistrzostw Europy. Mają oni zapełnić przynajmniej 25 procent pojemności obiektu w Rzymie. Poinformowała o tym we wtorek miejscowa federacja futbolu (FIGC).

Euro 2020. Ciąg dalszy problemów, kolejne miasto nie wpuści kibiców na stadion

Monachium nie może obecnie zagwarantować, że przynajmniej część widzów zostanie wpuszczona na mecze piłkarskich mistrzostw Europy. A właśnie tego...

zobacz więcej

– To dla nas świetna wiadomość, którą natychmiast przekażemy UEFA. Cały czas pracujemy z odpowiednimi organami i instytucjami, by każda podjęta decyzja była odpowiedzialna i bezpieczna. Pozostaję optymistą – skomentował prezes związku Gabriele Gravina.

Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie ma się odbyć m.in. (11 czerwca) mecz otwarcia imprezy, w którym gospodarze zagrają z Turcją.

– Włochy i Rzym pozostają na pokładzie. Wiadomość, jaką rząd przekazał społeczeństwu jest pełna wiary. Pokazujemy odwagę oraz wizję, jak walczyć z pandemią, a jednocześnie wracać do bezpiecznego funkcjonowania społeczeństwa – powiedział Gravina.

Cztery miasta - Monachium, Rzym, Bilbao i Dublin - otrzymały niedawno od europejskiej federacji dziesięć dni na przekazanie informacji na temat możliwości wpuszczenia kibiców na trybuny w trakcie turnieju. Inaczej grozi im utrata roli współgospodarza.

Rzym jest pierwszym, który zadeklarował, że mecze Euro 2020 odbędą się z udziałem widzów.

Mistrzostwa Europy odbędą się w 12 krajach, pozostałe osiem lokalizacji już potwierdziło swoją gotowość do podjęcia na trybunach fanów.

  

źródło:

Zobacz więcej