RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podbiegał do kobiet i dotykał ich intymnych części ciała. Jaka grozi mu kara?

Zarzuty za naruszanie nietykalności młodych kobiet (fot. Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie)
Zarzuty za naruszanie nietykalności młodych kobiet (fot. Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie)

Kara do roku pozbawienia wolności grozi 28-latkowi z Trzcianki (woj. wielkopolskie), który odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej trzech młodych kobiet. Mężczyzna podbiegał do swoich ofiar i dotykał ich intymnych części ciała.

Wyrzucił przez balkon babcię. Areszt dla mężczyzny

Suwalski sąd rejonowy aresztował na 3 miesiące 25-letniego mieszkańca Suwałk (Podlaskie), który wyrzucił swoją babcię przez balkon mieszkania na...

zobacz więcej

Oficer prasowy policji w Czarnkowie asp. Karolina Górzna-Kustra poinformowała, że sprawę pierwszego ataku 24 lutego zgłosiła funkcjonariuszom młoda mieszkanka Trzcianki. – Na jednej z ulic podbiegł do niej od tyłu nieznany mężczyzna i ręką dotknął ją w miejscu intymnym, a następnie szybko oddalił się w nieznanym kierunku – podała.

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni. W trakcie postępowania otrzymali sygnały od dwóch innych kobiet, które padły ofiarą podobnych napastliwych zachowań. – Doszło do nich pod koniec lutego i w marcu. W obu przypadkach mężczyzna działał w identyczny sposób. Wykorzystywał moment zaskoczenia i podbiegając do wybranej przez siebie ofiary, dotknął intymnej części jej ciała. Jedna z pokrzywdzonych zapamiętała wygląd sprawcy i opisała go funkcjonariuszom – wskazała policjantka.

Policjanci ustalili, że sprawcą jest 28-letni mieszkaniec Trzcianki, który w poniedziałek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. – Mężczyzna zaraz po zatrzymaniu trafił do komisariatu, gdzie usłyszał trzy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, do popełnienia których się przyznał i złożył wyjaśnienia – dodała Górzna-Kustra.

Policjantka przekazała, że podejrzany nie był w przeszłości karany za przestępstwa na tle seksualnym; odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz zakaz opuszczania kraju. Mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo do roku więzienia.

Czytaj także: Prowokacja. 37-latek z Rybnika zatrzymany za składanie propozycji seksualnych nieletniej

źródło:
Zobacz więcej