RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polak zamordowany w Chicago. Ujawniono nagranie, zrozpaczona rodzina apeluje [WIDEO]

Policja wciąż szuka napastnika widocznego na nagraniu (fot. nbcchicago.com; FB/Jakub Marchewka)
Policja wciąż szuka napastnika widocznego na nagraniu (fot. nbcchicago.com; FB/Jakub Marchewka)

Rodzina i przyjaciele apelują o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który pobił, a następnie śmiertelnie postrzelił 28-letniego Polaka. Do zabójstwa doszło w Wielkanoc 4 kwietnia w Chicago (USA). Powód? Ofiara miała przypadkowo zarysować zaparkowany samochód. Lokalna telewizja opublikowała nagranie wideo. Widać na nim sprzeczkę, która zakończyła się śmiercią pochodzącego z Polski Jakuba Marchewki.

Polak brutalnie zamordowany w Chicago. Szokujący powód

W Wielkanoc w Chicago zginął 28-letni Polak. Kłótnia, do której doszło na parkingu, przerodziła się w bójkę i zakończyła śmiertelnym postrzeleniem...

zobacz więcej

Polonia jest wstrząśnięta zbrodnią, do której doszło w święta wielkanocne na parkingu przed sklepem przy 3500 North Austin Avenue, tuż obok popularnego w tej okolicy sklepu Max's Food and Liquor w okolicy Portage Park.

Polak zabity, bo zarysował auto


Jak wynika z relacji świadków, do strzelaniny doszło po tym, jak Polak przypadkowo uderzył drzwiami swojego samochodu w pojazd innego mężczyzny. Rozwścieczyło to siedzącą w nim kobietę, która o sprawie poinformowała swojego partnera.

Po krótkiej słownej sprzeczce doszło do bójki, podczas której napastnik wyciągnął broń i dwukrotnie postrzelił 28-letniego Polaka. Przynajmniej jedna z kul trafiła w klatkę piersiową Jakuba Marchewki.

Całe zajście widać na nagraniu opublikowanym przez NBC Chicago. Wideo pokazuje też ojca młodego Polaka, który klęka przy nim po ucieczce napastnika.

„Tato, zostałem postrzelony”


– Powiedział do swojego ojca: „Tato, zostałem postrzelony”, a on mu odpowiedział: „Tak, synku. Po prostu oddychaj” – relacjonuje tragedię przyjaciel ofiary Hubert Rudnicki, w rozmowie z NBC Chicago.

Postrzelony Polak trafił do szpitala, gdzie zmarł.

Dotąd policja nie zatrzymała żadnego podejrzanego, choć śledczy zapewniają, że kontynuują śledztwo. W poniedziałek przyjaciele i rodzina oddali hołd zabitemu 28-latkowi, składając kwiaty na miejscu zbrodni. Podkreślają jednak, że ból nie ustępuje.

Zobacz także: Śmierć Polaka na Wyspach. Setki Brytyjczyków żegnały go jak bohatera [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej