RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powietrzny incydent na granicy z Białorusią? Jest odpowiedź MON

MON: w poniedziałek nie wykonywano lotów przy granicy z Białorusią (fot. arch.PAP/J.Kaczmarczyk, zdjęcie ilustracyjne)
MON: w poniedziałek nie wykonywano lotów przy granicy z Białorusią (fot. arch.PAP/J.Kaczmarczyk, zdjęcie ilustracyjne)

Białoruś oskarżyła Polskę o naruszenie jej przestrzeni powietrznej przez niezidentyfikowany obiekt latający. Do incydentu miało dojść w poniedziałek. W odpowiedzi polski resort obrony narodowej oświadczył, że tego dnia wieczorem wojskowe statki powietrzne nie wykonywały lotów w pobliżu granicy z Białorusią.

Reżim Łukaszenki zablokował kolejny niezależny portal

Ministerstwo informacji Białorusi zablokowało dostęp do portalu Naviny.online. Od lata ubiegłego roku funkcjonował on jako witryna lustrzana strony...

zobacz więcej

„12 kwietnia 2021 r. o godz. 20:45 (19:45 w Polsce) odnotowano fakt naruszenia granicy państwowej Białorusi w przestrzeni powietrznej od strony Polski, przez niezidentyfikowany obiekt latający” – przekazano w komunikacie na stronie Ministerstwa Obrony Białorusi. Nie sprecyzowano jednak, gdzie miało do tego dojść. „Następnie obiekt zawrócił w kierunku Polski” – podano.

Białoruś wzywa polskiego dyplomatę


W związku z incydentem Mińsk wezwał we wtorek attaché obrony w Ambasadzie RP w Mińsku, a tamtejszy MON polecił „zbadanie tego faktu i poinformowanie strony białoruskiej o rezultatach”.

W odpowiedzi Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych zapewniło we wtorek na Twitterze, że przestrzeń powietrzna jest na bieżąco monitorowana. Podkreśliło, że nie doszło do żadnych lotów przy granicy. Zobacz także: „Niczego się nie boimy”. Białoruski dowódca tłumaczy, jak strzelać do demonstrantów

źródło:
Zobacz więcej