RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Atak zimy: mróz i kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Gdzie spadnie go najwięcej? [PROGNOZA]

Prognoza pogody 13 kwietnia. Ostrzeżenia IMGW (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Prognoza pogody 13 kwietnia. Ostrzeżenia IMGW (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed przymrozkami i opadami śniegu. Z prognoz synoptyków wynika, że miejscami spaść może nawet do 30 cm białego puchu. Atak zimy w połowie kwietnia? Na horyzoncie widać poprawę pogody.

Pogoda a ryzyko zakażenia. Wyniki badań naukowców z IMGW

Jak pogoda wpływa na ryzyko zakażenia koronawirusem? Z badań naukowców z IMGW i CMPK wynika, że przy wysokiej temperaturze, silnym nasłonecznieniu...

zobacz więcej

Mieszkańcy części Pomorza oraz woj. zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz zachodniej Wielkopolski mogą spodziewać się tej nocy przymrozków. Temperatura spadnie do około -1 stopnia Celsjusza, przy gruncie nawet do -3 stopni.

Prognoza pogody. Alerty IMGW


Jeśli chodzi o opady śniegu, to ich można spodziewać się w Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu oraz południu Lubelszczyzny. Najwięcej śniegu spadnie na południu Podkarpacia. Prognozowane są tam opady śniegu o natężeniu okresami silnym, które mogą powodować miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm do 30 cm.

W pozostałych miejscach, które są objęte alertem, prognozowane są opady śniegu, ale już znacznie mniejsze. Miejscami może tam spaść o 10 cm do 12 cm białego puchu. Jak wynika z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, już w okolicy weekendu spodziewana jest poprawa pogody na północy kraju ze wzrostem temperatury powietrza do kilkunastu kresek powyżej zera. W niedzielę poprawę pogody przyniesie wyż znad Skandynawii. W całym kraju będzie słonecznie i bez opadów, a temperatura powietrza wahać się będzie od 8 stopni na Podhalu do 15 stopni Celsjusza na Mazurach i Kujawach.

Zobacz także: Mróz i kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Uwaga! Załamanie pogody [PROGNOZA NA 7 DNI]

źródło:
Zobacz więcej