RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus – nowe obostrzenia w Polsce. Konferencja prasowa

Kiedy konferencja ws. nowych obostrzeń dot. COVID-19? (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Kiedy konferencja ws. nowych obostrzeń dot. COVID-19? (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Jak będą wyglądały najbliższe tygodnie i majówka, a także co zmieni się w kontekście obostrzeń związanych z COVID-19? Jak wynika z zapowiedzi ministra zdrowia, najnowsze decyzje poznamy na konferencji prasowej już w środę. Przedstawi je prawdopodobnie Adam Niedzielski. Przedstawiciele rządu mówią jednak otwarcie: pierwszy segment, którego ma dotknąć luzowanie restrykcji, to nauka. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od 19 kwietnia.

Pierwszy punkt szczepień powszechnych ruszy wcześniej. Dworczyk podał datę [WIDEO]

19 kwietnia zostanie otwarty pierwszy punkt szczepień powszechnych i 16 punktów w ramach pilotażu. Kolejne w następnych tygodniach – powiedział we...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Nauka zdalna i stacjonarna


– Pierwszy segment, jaki chcemy luzować w Polsce, to jest nauka. Tu pełna zgoda z ministrem (edukacji Przemysławem) Czarnkiem, że jeśli możemy mówić o możliwości luzowania, to chcielibyśmy, żeby dotknęło to przedszkoli i żłobków – powiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Czytaj więcej o planowanym końcu lockdownu w szkołach

W następnej kolejności przywracana ma być nauka stacjonarna w klasach I-III i starszych rocznikach.

Nowe obostrzenia od 19 kwietnia – konferencja rządu

Wakacje w cieniu COVID-19. Są kierunki, gdzie turyści mogą liczyć na... dopłaty

Wakacje za pasem. Kraje turystyką stojące walczą o podróżnych. Na oryginalny pomysł wpadła Malta. Za urlop na wyspie do naszej kieszeni może wrócić...

zobacz więcej

We wtorek nad dalszymi obostrzeniami debatuje rada medyczna przy premierze. Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że w środę mogą zostać ogłoszone decyzje co do obostrzeń epidemicznych.

Kiedy konferencja rządu? Środę jako termin ogłoszenia decyzji wskazał także szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski. Także jutro – jak w każdą środę – zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego.

Minister zdrowia o obostrzeniach


– Po środowym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego wydamy oficjalny komunikat w sprawie obostrzeń; jesteśmy na etapie dyskusji, nie ma decyzji, jakiego okresu będzie to dotyczyło – powiedział w wywiadzie dla portalu rp.pl Niedzielski.

Zobacz także: Będzie regionalizacja obostrzeń? Informacje z Ministerstwa Zdrowia
teraz odtwarzane
Raport Ministerstwa Zdrowia - 13 kwietnia

źródło:
Zobacz więcej