RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe obostrzenia. Konferencja ministra zdrowia

Nowe obostrzenia od 18 kwietnia. W środę odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której przedstawione zostaną kolejne restrykcje, w tym te, dotyczące majówki.

Niedzielski o zakażeniach. „Dziś bardzo dynamiczny wzrost”

Na pewno będziemy mieli dziś do czynienia z bardzo dynamicznym wzrostem – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Nowe obostrzenia. Kiedy konferencja rządu?


Niedzielski pytany przez rp.pl o to, kiedy możemy spodziewać się kolejnych decyzji w sprawie obostrzeń, odparł, że m.in. na ten temat w środę będzie rozmawiał rządowy zespół zarządzania kryzysowego.

– Jutro trzeba się spodziewać, że po tym posiedzeniu wydamy oficjalny komunikat, natomiast rozmowy toczyły się i dziś i jutro – poinformował szef resortu zdrowia.

– Na razie jesteśmy na etapie dyskusji, ale dyskusji, która będzie się jutro finalizowała i na pewno będziemy jutro przedstawiali, co dalej, co z kolejnym tygodniem czy tygodniami – też tutaj nie ma ostatecznej decyzji, jakiego okresu będzie to dotyczyło – dodał Niedzielski. W zeszłą środę minister zdrowia informował, że do 18 kwietnia zostały przedłużone obowiązujące obostrzenia. Zamknięte pozostają m.in. sklepy w galeriach handlowych, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, siłownie, a także żłobki i przedszkola, a uczniowie uczą się zdalnie.

źródło:
Zobacz więcej