RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Od wtorku ochłodzenie. Gdzie powróci zima? [PROGNOZA]

Warunki na drogach mogą być trudne (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Warunki na drogach mogą być trudne (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Od wtorku na terenie całego kraju dominować będą niskie temperatury oraz opady deszczu, deszczu ze śniegiem a w górach śniegu. Taka aura utrzyma się co najmniej do piątku.

Mróz i kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Uwaga! Załamanie pogody [PROGNOZA NA 7 DNI]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że do Polski zbliża się znaczne ochłodzenie. W najbliższych dniach przez nasz kraj przejdzie...

zobacz więcej

Jak mówi synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak, w całym kraju zapanuje prawdziwie jesienno-zimowa aura. Najchłodniej będzie na południu, tam temperatura nie przekroczy 4 stopni Celsjusza.

Przez Polskę przejdzie strefa opadów. Od poniedziałku w Sudetach pada śnieg, od wtorku białym puchem sypnie w Karpatach. We wtorek w wielu regionach będzie padał deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg.

Śnieg na południu


W Karpatach i na Pogórzu Karpackim może spaść 10-25 cm śniegu w ciągu 12 godzin, a sumarycznie może to być nawet ponad 40 cm. Na niżej położonych obszarach (Kielecczyzna, Lubelszczyzna, południe Mazowsza) opady śniegu mogą tworzyć okresową pokrywę śnieżną do około 5-8 cm.

Ponieważ będzie wzmagał się wiatr, dodatkowym zagrożeniem będą zawieje śnieżne, a niska temperatura spowoduje oblodzenie i przymrozki” – ostrzega IMGW. – Najcieplej będzie na zachodzie, tam będzie już po opadach i napłynie mniej zasobne w wilgoć powietrze. Temperatura może wzrosnąć do 10 stopni – powiedział synoptyk.

Synoptycy prognozują, że ocieplenie dotrze do Polski w piątek. W sobotę na północy prognozowana temperatura powietrza wyniesie kilkanaście stopni, będzie także słonecznie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej