RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowak porównał się do aresztowanego Komorowskiego. Komentarz byłego prezydenta

Sławomir Nowak i Bronisław Komorowski w Sejmie w marcu 2011 roku (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)
Sławomir Nowak i Bronisław Komorowski w Sejmie w marcu 2011 roku (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Mogę tylko powiedzieć, jako ponury żart, że w zasadzie 40 lat temu z tego samego aresztu wychodził m.in. Bronisław Komorowski po internowaniu. Nigdy nie sądziłem, że historia w taki sposób zatoczy koło – mówił w poniedziałek opuszczając areszt były minister PO-PSL Sławomir Nowak, podejrzewany o korupcję. Do jego słów odniósł się były prezydent pytany, czy czuje się urażony porównaniem Nowaka.

Sławomir Nowak na wolności. „Jaki wpływ na niektórych sędziów ma Tusk?” [WIDEO]

Podejrzany o korupcję Sławomir Nowak po decyzji warszawskiego sądu opuścił areszt. Prokuratura będzie odwoływać się od tej decyzji. – To...

zobacz więcej

W poniedziałek sędzia Agnieszka Domańska z Sądu Okręgowego w Warszawie mimo szeroko argumentowanego wniosku prokuratora, nie przedłużyła byłemu ministrowi transportu aresztu o kolejne trzy miesiące. Prokuratura zapowiedziała złożenie zażalenia w tej sprawie.

Nowak wyszedł na wolność


Jeszcze tego samego dnia, w poniedziałek po południu, Sławomir Nowak opuścił areszt Śledczy Warszawa-Białołęka. Przed aresztem czekała na niego jego obrońca mec. Joanna Broniszewska oraz tłum dziennikarzy. – Jestem mocno poruszony, nie ma co się oszukiwać, prawie rok, dziewięć miesięcy zabrane przez rząd PiS-u z mojego życia – powiedział dziennikarzom tuż po opuszczeniu aresztu Sławomir Nowak.

– Mogę tylko powiedzieć, jako ponury żart, że w zasadzie 40 lat temu z tego samego aresztu wychodził m.in. Bronisław Komorowski po internowaniu, po zatrzymaniu, jak inni opozycjoniści. Nigdy nie sądziłem, że historia w taki sposób zatoczy koło – dodał.

Zobacz także: Co Sławomir Nowak mówił opuszczając areszt [WIDEO]
teraz odtwarzane
Sławomir Nowak opuścił areszt

Komorowski: Są ciągle odważne sądy i sędziowie


– Nie obrażają mnie słowa Sławomira Nowaka. Z pewnością nie oczekuję przeprosin za takie porównanie – powiedział Wirtualnej Polsce Bronisław Komorowski.

„Niesamowity zbieg okoliczności”. Chodzi o Tuska i decyzję ws. Nowaka

Donald Tusk, zupełnie niepytany o tę sprawę, powiedział nagle w piątek w TVN, że Sławomir Nowak jest więźniem politycznym. Dał do zrozumienia, że...

zobacz więcej

Ocenił, że „obecne chwyty ekipy rządzącej” przypominają mu czasy reżimu komunistycznego sprzed 40 lat, kiedy był więziony jako opozycjonista.

Były prezydent dodał przy tym, że w przypadku byłego ministra rządu Donalda Tuska możemy mieć do czynienia „z aresztem wydobywczym”. – Cieszy mnie jednak, że są ciągle sądy i sędziowie, którzy mają odwagę orzekać nie pod kątem politycznych oczekiwań ludzi władzy – podsumował.

Poniedziałkową decyzję sądu ws. aresztu Nowaka poprzedził piątkowy wywiad b. premiera Donalda Tuska dla TVN. Były zwierzchnik Nowaka powiedział w krótkim oświadczeniu, że aresztowany może być więźniem politycznym.

Wg portalu wPolityce.pl sędzia Agnieszka Domańska, która podjęła decyzję o nieprzedłużeniu aresztu Nowakowi, należy do „skrajnie upolitycznionego” stowarzyszenia „Iustitia”, walczącego z reformą sądownictwa.

Zobacz także: Były poseł KO po wypuszczeniu Nowaka z aresztu: Siła Tuska!

źródło:
Zobacz więcej