RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

14 maja Grecja otwiera sezon turystyczny. Na jakich zasadach?

Możliwy jest urlop w Grecji od połowy maja (fot. Milos Bicanski/Getty Images)
Możliwy jest urlop w Grecji od połowy maja (fot. Milos Bicanski/Getty Images)

Grecja zaprasza gości od połowy maja. Urlop w tym kraju bez kwarantanny będą mogły spędzić osoby zaszczepione na COVID-19 albo posiadające negatywny test PCR – podaje dw.com. 

Hiszpania chce wprowadzić koronapaszporty. Liczy na turystów

Rząd Hiszpanii spodziewa się, że władze unijne zgodzą się na obowiązywanie koronapaszportów wydawanych osobom, które przeszły szczepienia przeciwko...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Rząd w Atenach zdecydował że od 14 maja turyści z krajów UE będą mogli przyjechać do Grecji bez konieczności poddania się kwarantannie.  

– Turyści będą musieli być albo zaszczepieni na COVID-19,  albo przedstawić negatywny test PCR – powiedziała wiceminister turystyki Sofia Zacharaki stacji informacyjnej Skai. Portal zaznacza, że zasady te mają obowiązywać również  przyjezdnych turystów  z niektórych innych krajów spoza UE, w tym Wielkiej Brytanii i Serbii.

Bądźmy dobrej myśli


  Grecki minister turystyki Harry Theoharris powiedział w wywiadzie dla dziennika „Die Welt” , że  plan rządu w Atenach się powiedzie. Zaznaczył jednak, że  „będzie on wymagał korekt w trakcie jego realizacji, gdyż sytuacja pandemiczna stale się zmienia” – pisze dw.com.

Minister zapowiedział, że najpierw ponownie otwarte zostaną sklepy, a potem przyjdzie czas na restauracje  ( sklepy i restauracje są jeszcze zamknięte). – Ludzie potrzebują urlopu, by odzyskać równowagę – powiedział Harry Theoharris cytowany przez  dw.com.   

Zobacz także:  Grecja ma gotowe procedury dotyczące lata 2021 r.     

źródło:
Zobacz więcej