RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Majówka z obostrzeniami? Mamy odpowiedź resortu zdrowia

Decyzja ws. obostrzeń zostanie ogłoszona pomiędzy środą a piątkiem (fot. PAP/D.Delmanowicz)
Decyzja ws. obostrzeń zostanie ogłoszona pomiędzy środą a piątkiem (fot. PAP/D.Delmanowicz)

Większość obostrzeń będzie utrzymana na dodatkowe 2 tygodnie, w tym na czas majówki – podał portal money.pl. Dopytywany o to rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z portalem tvp.info powiedział, że wciąż pod uwagę brane są różne warianty. – Decyzja zostaną ogłoszone pomiędzy środą a piątkiem – wskazał rzecznik resortu zdrowia.

Wesela i hotele w majówkę. Resort rozwoju o restrykcjach

Pokładam nadzieję w fakcie, że jeśli dojdzie do ocieplenia, będzie taka rekomendacja, żeby przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń. W...

zobacz więcej

Jak wynika z informacji money.pl, choć ostatecznie decyzje jeszcze nie zapadły, to najprawdopodobniej większość obostrzeń będzie utrzymana na dodatkowe 2 tygodnie, czyli także na majówkę.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik MZ w rozmowie z portalem tvp.info nie chciał komentować tych doniesień, ale podkreślił, że pod uwagę brane są różne warianty, a ostateczna decyzja rządu zostanie ogłoszona pomiędzy środą a piątkiem.

Money.pl podaje, że w grze jest kilka opcji dotyczących głównie dzieci. Dyskutowane ma być otwarcie w całym kraju żłobków i przedszkoli. Rozpatrywane jest również otwarcie niektórych szkół dla uczniów z klas I – III, ale tylko w niektórych regionach. Jak wynika z informacji money.pl, rząd analizuje także regionalizację obostrzeń w szerszym zakresie niż tylko w przypadku szkół.

Na liście województw, które brane są pod uwagę, jeśli chodzi o łagodzenie restrykcji, są: warmińsko-mazurskie, podlaskie, podkarpackie oraz lubelskie. Bo regiony te mają najmniejszą liczbę zakażeń w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców.

Pojawia się też światełko w tunelu. Może to być ostatnie przedłużenie obowiązywania obostrzeń. Wskazują na to statystyki zakażeń i przyśpieszająca akcja szczepień. 

źródło:
Zobacz więcej