RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski zamiast Budki? Poseł KO: Trzeba pomyśleć o zmianie personalnej [WIDEO]

„Wprost” podaje, że działacze Platformy Obywatelskiej chcą, aby Rafał Trzaskowski dokonał aksamitnego przejęcia władzy w partii i zastąpił Borysa Budkę na stanowisku szefa. – Dla polityków PO jest ważne, aby zatrzymać spadki sondażowe i zwiększyć poparcie. Nie pozostawić cienia wątpliwości, że to PO jest liderem wśród ugrupowań opozycyjnych. Do tego potrzeba nowego otwarcia. Obawiam się, że nowe otwarcie w samym zakresie programowym nic nie zmieni. Trzeba pomyśleć o zmianie personalnej – powiedział tvp.info poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyljusz.

PO proponuje „program zdrowotny”. Budka mówił o likwidacji TVP i wstrzymaniu CPK

Stworzenie sieci stu szpitali oraz przeprowadzenie powszechnych badań zdrowia Polaków – to propozycje, które składają się na nowy „pakiet...

zobacz więcej

Rafał Trzaskowski kontra Borys Budka


„Jest sposób, żeby uratować Platformę przed zjazdem notowań. Rafał musi dokonać aksamitnego przejęcia władzy. Powinien pójść do Budki, podziękować mu za starania i powiedzieć, że przejmuje partię. Bo przecież to sam Rafał wymyślił obalenie Schetyny i nominowanie na lidera PO Borysa. Niech weźmie za to odpowiedzialność” – powiedział tygodnikowi „Wprost” polityk PO. Przewodniczący PO Borys Budka miał dowiedzieć się o tych planach, dlatego zaatakował Rafała Trzaskowskiego w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” mówiąc, że jego ruch obywatelski został zapowiedziany pod wpływem emocji. Wywiad Budki został jednak fatalnie przyjęty w samej PO i stronnicy Trzaskowskiego mówią, że „wizerunkowo jest już po Budce”.

Zobacz także: Duża przewaga Polski 2050 nad KO. „Budka dla dobra partii powinien zniknąć” [WIDEO]

Paweł Poncyljusz z KO: Z wielu stron słychać, że ktoś bardziej rozpoznawalny powinien objąć stery w PO


Trzaskowski powinien zastąpić Budkę? – Nie jestem członkiem PO, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że Rafał Trzaskowski dzisiaj jest najbardziej wyrazistym politykiem PO. Z wielu stron słychać namowy, aby ktoś o większej rozpoznawalności, posłuchu społecznym objął stery w PO. To, że Trzaskowski w drugiej turze uzyskał około 10 mln głosów pokazuje, że ma mandat społeczny i tytuł do tego, żeby kierować PO, jeśli zdecydują o tym gremia wewnątrz partii – odpowiedział poseł Poncyljusz z KO.

Jan Mosiński z PiS: Sztuczna przyjaźń Budki i Trzaskowskiego długo się nie utrzyma


– Sztuczna przyjaźń między Borysem Budką i Rafałem Trzaskowskim długo się nie utrzyma. Niektóre media już wskazują na to, że jest scenariusz, aby w sposób pokojowy, aksamitny odebrać przywództwo Borysowi Budce. On co chwilę kompromituje Platformę Obywatelską. Nie tylko swoimi wpisami na Twitterze, ale generalnie pokazuje się i znika. Jak się już pokaże, to spece od PR-u PO łapią się za głowę i mówią: „Co on znowu wygaduje?”. Taki stan rzeczy powoduje, że elektorat Platformy przesuwa się w stronę Szymona Hołowni, głównego konkurenta do przejęcia schedy po Platformie Obywatelskiej. Jedynym ratunkiem dla PO może być wymiana przewodniczącego z Budki na Trzaskowskiego. Może być to jednak zmiana w stylu „zamienił stryjek siekierkę na kijek”. Obaj są politycznymi leniami – komentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński.

Budka chciał uderzyć w Orlen i Obajtka. Ujawnił swoje merytoryczne braki

Szef PO Borys Budka oświadczył w mediach społecznościowych, że PKN Orlen zanotował 2,3 mld straty netto w 2020 r. „To jedynie fragment wyników,...

zobacz więcej

Arkadiusz Iwaniak z Lewicy: Ruch Trzaskowskiego to przygrywka do pozbawienia Budki przywództwa


Prezydent Warszawy kierowałby PO lepiej niż obecny lider? – Widać, że w ostatnich tygodniach Rafał Trzaskowski zajął się pracą nad strukturami terenowymi. Powoływani są koordynatorzy jego ruchu obywatelskiego, z którego moim zdaniem i tak nic nie wyjdzie. Można jednak to odbierać jako przygrywkę do tego, żeby pozbawić Borysa Budkę przywództwa. Być może odbędzie się to w sposób delikatny, aksamitny. Ewidentnie Borys Budka nie jest najlepszym przywódcą PO. Myślę, że Trzaskowski nie byłby lepszy, bo nie wykorzystał szansy po wyborach prezydenckich. Tej szansy dalej nie będzie wykorzystywał. Mógł na fali wyborów prezydenckich zbudować nowy, ciekawy ruch, ale tego nie zrobił. Dzisiaj rozpoczyna budowę , choć w sumie nie wiemy czego – ocenił poseł Lewicy Arkadiusz Iwaniak.

Zobacz także: PO nie może zebrać 100 tys. podpisów? „Zapewne będzie trzecia inauguracja” [WIDEO]

Ryszard Czarnecki z PiS: Platformerskie buldogi gryzą się już nie pod dywanem, tylko na dywanie


– W tej chwili te platformerskie buldogi gryzą się już nie pod dywanem, ale na dywanie. Widać, że tam nie ma nawet szorstkiej, męskiej przyjaźni, tylko otwarta walka. Wielu polityków PO uważa, że Borys Budka osiągnął swoisty sufit i przez to PO nie zwiększy notowań. Może przegrać kolejne wybory nie tylko z PiS-em, ale także z formacją Szymona Hołowni. Stąd próba pałacowego zamachu stanu, wewnętrznego puczu, żeby podmienić Borysa Budkę na Rafała Trzaskowskiego. Nie mój cyrk, nie moje małpy. Wyraźnie jednak widać, że dotychczasowa największa partia opozycyjna skupia się na sobie – mówił europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Adam Andruszkiewicz z PiS: Nadpobudliwość Budki źle się dla niego kończy


– Borys Budka jest w ostatnim czasie nadpobudliwy politycznie. Widać to po jego Twitterze, gdzie wrzuca jakieś dziwne wpisy, robi różne konferencje, małe konwencje programowe. Nic z tego jednak nie wynika. To mówiąc brzydko „biegunka polityczna”, która źle się kończy dla Borysa Budki. Zamiast skupić się na odbudowaniu własnej partii, to przewodniczący PO biega od ściany do ściany i za bardzo nie wie, co ma z władzą, którą dostał, zrobić. Widzimy, że też Donald Tusk bryluje w TVN, wydaje różnego rodzaju opinie. Pytanie, czy Tusk nie będzie chciał dobić Budki, używając swoich wpływów w PO – powiedział Adam Andruszkiewicz, minister w kancelarii premiera.

źródło:
Zobacz więcej