RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Bycie celebrytą nie zapewnia bezkarności”. Policja zajęła się sprawą Wojewódzkiego

Kuba Wojewódzki pochwalił się jazdą ferrari. Sprawą zajęła się policja (fot. Instagram/kuba_wojewodzki_official)
Kuba Wojewódzki pochwalił się jazdą ferrari. Sprawą zajęła się policja (fot. Instagram/kuba_wojewodzki_official)

Bycie celebrytą nie zapewnia bezkarności. Jazda 250 km/godz. to szukanie nieszczęścia – podkreślił wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, komentując wpis w mediach społecznościowych Kuby Wojewódzkiego. Gwiazdor TVN pochwalił się w niedzielę, że jechał samochodem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 130 km/godz. Sprawą zajęła się już stołeczna policja.

„Obiecałem, że będę szybko”. Wojewódzki pokazuje prędkościomierz: 250 km na godzinę

Gwiazda TVN Kuba Wojewódzki sugerował na Instagramie, że jechał samochodem, przekraczając dozwoloną prędkość o 130 km. Nie wiadomo, kto dopuścił...

zobacz więcej

Wiceminister resortu spraw wewnętrznych i administracji na swoim profilu na Twitterze odniósł się w poniedziałek do informacji policji o wszczęciu czynności sprawdzających wobec wpisu Kuby Wojewódzkiego, zwanego „Królem TVN”, na którego profilu społecznościowym zamieszczono zdjęcia prędkościomierza wskazującego 250 km/godz.

Skandaliczne zachowanie „Króla TVN”


Pod zdjęciem prezenter dodał podpis: „Obiecałem w domu, że będę szybko” – sugerujący, że podróżował samochodem. Nie jest jasne, czy prowadził samochód, łamiąc przepisy. Sportowe ferrari nie posiadało także przedniej tablicy rejestracyjnej.

„Bycie celebrytą nie zapewnia bezkarności. Jazda 250 km/h to szukanie nieszczęścia. Popularność nie usprawiedliwia takiej bezmyślności” – napisał minister Wąsik. „Mam nadzieję, że Policja ukróci piractwo drogowe” – dodał wiceszef MSWiA. Kuba Wojewódzki w niedzielę na swoim profilu społecznościowym zamieścił dwa zdjęcia. Na jednym z nich widać, że na prędkościomierzu jest 250 km/godz.

Policja o sprawie Wojewódzkiego


W poniedziałek sprawą zajęła się stołeczna policja. – Wszczęto czynności sprawdzające w związku z możliwością popełniania przestępstwa. 250 km/h na drodze to nie zabawa, to zaproszenie do tragedii – poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Wojewódzki zaatakował fotoreportera gazem. „To było celowe”

Po oskarżeniach ze strony Sylwestra Latkowskiego, reżysera głośnego filmu o pedofilii „Nic się nie stało”, gwiazdorowi TVN Kubie Wojewódzkiemu...

zobacz więcej

– Osoby posiadające wiedzę na temat okoliczności zdarzenia proszone są o kontakt pod nr tel. 47 723 65 83 – zaapelował policjant.

Setki ofiar wypadków drogowych


Rzecznik KSP wskazał, że tylko w roku 2020 na drogach Warszawy i powiatów ościennych zginęło ponad 130 osób. – Każdy z nas zna odpowiedź na pytanie, czy tego typu zachowanie pomaga w poprawie bezpieczeństwa – powiedział nadkom. Marczak.

– Od lat to prędkość jest główną przyczyną wypadków śmiertelnych – dodał.

Zobacz także: Był dziennikarz TVN skazany za spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem alkoholu

źródło:
Zobacz więcej