RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Prawie 100 tys. hospitalizacji w marcu

Do szpitali trafiło ponad 97 tysięcy ludzi (fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO)
Do szpitali trafiło ponad 97 tysięcy ludzi (fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO)

W ostatnich tygodniach na Ukrainie padają rekordy liczby hospitalizowanych i zmarłych z powodu Covid-19, a szpitale w większości regionów są przepełnione – pisze w poniedziałek ukraińska redakcja BBC. W marcu hospitalizowano prawie 100 tys. osób, najwięcej od wybuchu pandemii.

Tuż przed wyborami w Peru rekordowa liczba zgonów na COVID-19

Na dzień przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi Peru w sobotę odnotowało drugi rekordowy wskaźnik śmiertelności z powodu pandemii...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W 20 z 24 obwodów kraju oraz w Kijowie przekroczony jest poziom hospitalizacji, wynoszący 60 na 100 tys. mieszkańców – wynika z poniedziałkowych danych ukraińskiego ministerstwa ochrony zdrowia.

Najwyższy wskaźnik hospitalizacji jest w obwodzie chmielnickim na zachodzie Ukrainy, a najwięcej łóżek z podłączeniem do tlenu zajętych jest w Kijowie. W stolicy zakażeni będą umieszczani w szpitalach dziecięcych i położniczych.

W marcu do szpitali trafiło ponad 97 tysięcy ludzi – dwa razy więcej niż w listopadzie, kiedy obserwowano zaostrzenie sytuacji epidemicznej. W Kijowie – jak pisze BBC – liczba hospitalizacji wzrosła o ok. 240 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem.

W tzw. czerwonej strefie epidemicznej jest 11 obwodów i stolica. Według ministra ochrony zdrowia Maksyma Stepanowa sytuacja będzie zaostrzać się do połowy kwietnia, a później zacznie się stabilizować.

Poprzedniej doby w kraju potwierdzono ok. 8 tys. nowych infekcji SARS-CoV-2, a 287 osób zmarło.

Przeczytaj też: Niemcy. Rząd szykuje zmiany w obostrzeniach, chodzi m.in. o godzinę policyjną

źródło:

Zobacz więcej