RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W 16 dni zaszczepiono prawie wszystkich dorosłych mieszkańców tego kraju

Do tej pory Bhutan odnotował 910 przypadków zakażenia koronawirusem i jeden zgon w wyniku COVID-19 (fot. Narayan Maharjan/NurPhoto via Getty Images)
Do tej pory Bhutan odnotował 910 przypadków zakażenia koronawirusem i jeden zgon w wyniku COVID-19 (fot. Narayan Maharjan/NurPhoto via Getty Images)

Historia kampanii szczepień w Bhutanie jest prawie zakończona, zaledwie 16 dni po jej rozpoczęciu. Położone w Himalajach królestwo od 27 marca zaszczepiło 93 proc. swojej dorosłej populacji. Ogółem kraj zaszczepił 62 proc. z 800 tys. mieszkańców – podała agencja AP.

Tuż przed wyborami w Peru rekordowa liczba zgonów na COVID-19

Na dzień przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi Peru w sobotę odnotowało drugi rekordowy wskaźnik śmiertelności z powodu pandemii...

zobacz więcej

Szybkie rozprowadzenie szczepionki stawia Bhutan tuż za Seszelami, które zaszczepiły 66 proc. swojej populacji liczącej prawie 100 tys. osób.

Sukces kampanii szczepień w Bhutanie przypisuje się niewielkiej liczbie mieszkańców, ale także działalności wolontariuszy i łańcuchowi chłodniczemu używanemu podczas wcześniejszych akcji szczepień.

Bhutan otrzymał od Indii pierwsze 150 tys. dawek szczepionki firmy AstraZeneca w styczniu, ale preparat zaczęto podawać pod koniec marca, ze względu na pomyślne daty w astrologii buddyjskiej.

Dr Pandup Tshering, sekretarz w Ministerstwie Zdrowia, powiedział, że preparat nadal jest podawany osobom, które nie mogły się zaszczepić w okresie kampanii i że kraj ma wystarczającą liczbę dawek, aby zaszczepić całą populację.

Do tej pory Bhutan odnotował 910 przypadków zakażenia koronawirusem i jeden zgon w wyniku COVID-19. Wprowadzono obowiązkową 21-dniową kwarantannę dla wszystkich osób przybywających do kraju. Jak podał Tshering, wszystkie szkoły i instytucje edukacyjne są otwarte i monitorowane pod kątem zgodności z regulacjami.

  

źródło:

Zobacz więcej