RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kardynał przestrzega przed narzucaniem Afrykanom kultury śmierci

Burkiński kard. Ouédraogo przestrzegł przed rozpadem afrykańskiej rodziny (fot. Peter Macdiarmid/Getty Images)
Burkiński kard. Ouédraogo przestrzegł przed rozpadem afrykańskiej rodziny (fot. Peter Macdiarmid/Getty Images)

Burkiński kard. Philippe Ouédraogo zdecydowanie skrytykował „próby narzucania Afrykanom obcych dla ich kultury wartości”. Wymienił m.in. propagowanie aborcji, antykoncepcji, eutanazji, rozwodów oraz związków homoseksualnych.

Afryka się rozpija. WHO bije na alarm

Kolejne kraje Afryki zmagają się z narastającym problemem alkoholizmu. Picie jest tam „cool” – podaje w reportażu telewizja Deutsche Welle....

zobacz więcej

W ocenie kardynała „przemycanie tej obcej ideologii” często odbywa się pod pretekstem udzielania mieszkańcom Afryki pomocy humanitarnej. Arcybiskup stołecznego Wagadugu powiedział, że Afrykanie powinni korzystać ze zdobyczy nowoczesności i dążyć do poprawy swego bytu nie ulegając jednocześnie dyktaturze poprawności politycznej, którą próbuje się zaszczepić na Czarnym Lądzie.

Przestrzegł przed rozpadem afrykańskiej rodziny i uleganiem ideologii o tym, że dzieci są generującym biedę obciążeniem dla przyszłości świata, do czego próbują przekonać indoktrynerzy nowoczesności promujący kulturę śmierci i libertynizm seksualny.

Kardynał, który jest przewodniczącym Sympozjum Konferencji Biskupich Afryki i Madagaskaru zachęcił do tego, by pamiętać o przyszłych pokoleniach przekazując im to, co jest najlepsze w miejscowej tradycji.

Przypomniał, że na Czarnym Lądzie dziecko pozostaje wciąż błogosławieństwem. Przychodzi tam na świat statystycznie 4,5 dziecka na kobietę. – Nie możemy pozwolić, by obce ideologie odebrały nam te wartości – apelował hierarcha. Zauważył jednocześnie, że trzeba dążyć do umacniania chrześcijańskiego małżeństwa uwalniając je od poligamii i cudzołóstwa.

źródło:
Zobacz więcej