RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Interesowna szmata”. Opozycja wulgarnie atakuje posłankę

Monika Pawłowska, Porozumienie (fot. facebook.com/pawlowskapl)
Monika Pawłowska, Porozumienie (fot. facebook.com/pawlowskapl)

Monika Pawłowska, która przeszła niedawno z Lewicy do Porozumienia, odniosła się do zamieszek w Głogowie. Oceniła, że opozycja powinna się powstrzymać od „bezpardonowego atakowania policji”. „To koniunkturalna, interesowna szmata” – zaatakowała ją w odpowiedzi jedna z działaczek Strajku Kobiet. „Judasz” – dodają politycy opozycji.

„Bohaterowie” opozycji. Plują, wyzywają policjantów, łamią prawo

Politycy opozycji prześcigają się w atakach na policję. Teraz bronią kobiety, która brała udział w nielegalnym proteście, wyzywała i szarpała...

zobacz więcej

W Głogowie odbył się protest przeciwników obostrzeń epidemicznych. Doszło do starć z policją.  Jedna z kobiet krzyczała do mundurowych „spier*** kur*** jeb***”, była agresywna i szarpała funkcjonariusza za mundur. Została uderzona pałką, przewrócona na ziemię i zatrzymana.

„Ciężko uwierzyć, że to obrazki z Polski, a nie Białorusi lub Rosji” – napisał na Twitterze Marcin Kierwiński z PO i skrytykował działania policji. Przy okazji zaatakował również rząd Zjednoczonej Prawicy.

„Ustalę nazwisko tego policyjnego bandyty z Głogowa” – grzmiał również Michał Szczerba. Poseł Platformy zaznaczył, że będzie się domagał wyrzucenia policjanta z pracy. „Będzie szukał pracy w białoruskiej milicji” – zapowiedział.

Zobacz także:  Szczerba z „proepidemikami”. Nagonka na policjanta za interwencję wobec agresywnej kobiety

Na te ataki odpowiedziała Monika Pawłowska – wcześniej w Lewicy, teraz – przedstawicielka Porozumienia Jarosława Gowina.

„Rozpoczął się ponownie bezpardonowy atak na polską policję w celu zbicia kapitału politycznego przez partie pokroju Platformy czy jej przystawek” – oceniła Pawłowska. Dodała, że „ci sami funkcjonariusze, na których tak pluje opozycja, każdego dnia zapewniają, że żyjemy w bezpiecznym państwie”.

„Niesamowity zbieg okoliczności”. Chodzi o Tuska i decyzję ws. Nowaka

Donald Tusk, zupełnie niepytany o tę sprawę, powiedział nagle w piątek w TVN, że Sławomir Nowak jest więźniem politycznym. Dał do zrozumienia, że...

zobacz więcej

Wpis Pawłowskiej ostro skrytykowała m.in. działaczka Strajku Kobiet Bożena Przyłuska. „To niewyobrażalne, że ta osoba jeszcze chwilę temu była wiceprzewodniczącą klubu Lewicy. Przecież to koniunkturalna, interesowna szmata” – napisała.

„Rozdwojenie jaźni?” – dodała z kolei posłanka Lewicy Beata Maciejewska.

Michał Szczerba z Platformy napisał, że Pawłowska zachowuje się jak Judasz.

Zobacz także:  Oficerowie BK KGP wyjaśnią okoliczności interwencji w Głogowie

„Obrzydliwa oportunistka” – dodają w sieci redaktorzy lewicowego portalu oko.press.

źródło:
Zobacz więcej