RAPORT

Wojna na Ukrainie

Premier: Coraz więcej szczepionek dociera do Polski

Narodowy Program Szczepień przyspiesza, coraz więcej szczepionek dociera do Polski. Liczymy na większe dostawy w końcówce kwietnia; to oznacza, że będziemy mogli pierwszą dawką zaszczepić około 6 mln obywateli – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Rzecznik rządu: Program szczepień się rozkręca

W minionym tygodniu wykonano milion szczepień, dziennie wykonywanych jest ich ponad 200 tys., to pokazuje, że program szczepień przeciw COVID-19...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Premier podczas wizyty w województwie śląskim odwiedził punkt szczepień przeciw COVID-19 w hali lodowiska „Tafla” w Gliwicach.

Szef rządu podczas wypowiedzi dla mediów podkreślił, że Narodowy Program Szczepień przyspiesza. Wskazał, że coraz więcej szczepionek dociera do Polski.

– Widać, że to, co wcześniej anonsowaliśmy, czyli między 5,5 a 7 mln (dawek szczepionek – red.), wydaje się niezagrożone. Cały czas liczymy na większe dostawy w końcówce kwietnia. To oznacza, że będziemy mogli pierwszą dawką zaszczepić około 6 mln obywateli – powiedział premier.

Jak dodał, już pierwsza dawka bardzo pomaga. – Ona przynajmniej sprawia tyle, że bardzo rzadko następuje ciężki, tragiczny przebieg choroby COVID-19; a więc naprawdę warto – podkreślił Morawiecki.

Zwrócił uwagę, że po grupach takich jak medycy czy pensjonariusze DPS-ów, już zaszczepieni, widać, że szczepionka naprawdę chroni.

Premier wskazał, że dzisiaj rozwijany jest program szczepień powszechnych. – To znaczy, że w każdym powiecie przygotowywany jest punkt na dużą liczbę szczepionek, która do nas przybędzie – dodał.

Czytaj także: „Jeśli nie zatrzymamy szybko pandemii, pojawią się warianty odporne na szczepienia”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej