RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powrót do szkół. Czarnek poinformował o decyzjach

Lockdown w szkołach. Czarnek o powrocie do nauki stacjonarnej (fot.  PAP/Mateusz Marek)
Lockdown w szkołach. Czarnek o powrocie do nauki stacjonarnej (fot. PAP/Mateusz Marek)

Obserwując ostatnią tendencję spadkową w zakażeniach koronawirusem, mam nadzieję, że powrót do szkół nastąpi w kwietniu – oznajmił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Wesela i hotele w majówkę. Resort rozwoju o restrykcjach

Pokładam nadzieję w fakcie, że jeśli dojdzie do ocieplenia, będzie taka rekomendacja, żeby przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń. W...

zobacz więcej

Kiedy powrót do szkół? Czarnek o decyzjach


Czarnek był pytany w Polskim Radiu Lublin o to, kiedy nastąpi powrót dzieci od szkół. – Uczniowie wrócą do szkół wtedy, kiedy pozwolą na to warunki pandemiczne. Obserwując dane z ostatnich dni i tendencję spadkową, mamy nadzieję, że ten powrót nastąpi w kwietniu – powiedział minister.

Czarnek jest przekonany, że „do formy stacjonarnej opieki wrócą dzieci w przedszkolach, że uda się również przywrócić naukę stacjonarną w najmłodszych klasach szkół podstawowych, a być może również hybrydową w całych szkołach podstawowych”.

– Zależy wszystko od warunków pandemicznych. Tu nie chodzi o dzienne wskaźniki zakażeń – tu chodzi o kondycję systemu ochrony zdrowia i o możliwości działania systemu ochrony zdrowia w tych trudnych warunkach pandemicznych – powiedział.

Poinformował, że ewentualna decyzja o odwieszeniu zajęć w szkołach zapadnie po analizie wtorkowych i środowych danych epidemicznych.Nowe rozporządzenie


Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca znów uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października.

Od 29 marca zawieszone jest też, z pewnymi wyjątkami, stacjonarne funkcjonowanie publicznych i niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, innych form wychowania przedszkolnego, a także żłobków i klubów dziecięcych.

Dyrektorzy mają obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu i żłobku dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, a także dla dzieci pracowników medycznych, pomocy społecznej, służb porządkowych, mundurowych i oświaty. Zajęcia organizowane są na wniosek rodziców.

źródło:
Zobacz więcej