RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Godzilla vs. Kong” hitem kasowym. Film zarobił ponad 350 mln dolarów

To pierwszy prawdziwy „blockbuster” ery pandemii (fot. Shutterstock/chingyunsong)
To pierwszy prawdziwy „blockbuster” ery pandemii (fot. Shutterstock/chingyunsong)

„Godzilla vs. Kong” w reżyserii Adama Wingarda to pierwszy prawdziwy „blockbuster” ery pandemii. Miano to miał zyskać inny film studia Warner Bros., „Tenet” Christophera Nolana, ale nie poradził on sobie w kinach najlepiej. Trzeba było poczekać osiem miesięcy na hollywoodzką produkcję, której wyniki kasowe będą robić wrażenie. Jest nią właśnie „Godzilla vs. Kong”, która, jak informuje portal „Variety”, zarobiła już w kinach na całym świecie ponad 350 mln dolarów.

Found in Translation 2021. „Kariera Nikodema Dyzmy” robi światową karierę

Instytut Książki, Instytut Kultury Polskiej w Londynie oraz Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku poinformowały, że nagrodę Found in Translation...

zobacz więcej

Na świetny wynik kasowy filmu „Godzilla vs. Kong” spory wpływ mają zyski osiągnięte w kinach północnoamerykańskich. Blisko 70 mln dolarów, jakie produkcja Wingarda tam zarobiła, nie są oszałamiającą kwotą, jeśli porównywać ją do wyników box-office'u sprzed ery COVID-19 . W trakcie wciąż panującej pandemii i gdy nie wszystkie północnoamerykańskie kina są otwarte, wynik ten robi jednak wrażenie.

Tym bardziej, że „Godzilla vs. Kong” miała premierę równolegle w kinach i na serwisie streamingowym HBO Max w krajach, w których ten serwis jest dostępny. W ten sposób fani tytułowych potworów mogą śledzić ich kolejne przygody, nie ruszając się z domu.

Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że ogrom widowiska, jakim jest film „Godzilla vs. Kong”, wymaga jak największego ekranu i oglądanie go na ekranie telewizora zmniejsza frajdę z seansu.

Film „Godzilla vs. Kong” w półtora tygodnia od premiery zarobił już w północnoamerykańskich kinach więcej niż w sumie wpłynęło na konto „Tenet”. Pod względem wpływów bije na głowę wszystkie inne hollywoodzkie filmy, jakie pojawiły się w kinach w trakcie pandemii.

„Ma Rainey's Black Bottom” z dwiema nagrodami BAFTA po pierwszym wieczorze

Film „Ma Rainey's Black Bottom” jako jedyny otrzymał dwie statuetki w pierwszym z dwóch wieczorów rozdania nagród brytyjskiej akademii filmowej –...

zobacz więcej

W pierwszy weekend wyświetlania zarobił 48,5 mln dolarów, wyprzedzając kolejne na liście „Tenet” (20,2 mln), „Wonder Woman 1984” (16,7 mln), „Krudowie 2: Nowa era” (14,3 mln) oraz „Tom i Jerry” (14,1 mln). Trzeba jednak przyznać, że film „Godzilla vs. Kong” trafił do kin w sytuacji o wiele lepszej niż większość wymienionych tytułów. Kolejne kina otwierają się z każdym dniem.

Nie byłoby jednak świetnego wyniku kasowego filmu „Godzilla vs. Kong”, gdyby nie rynki zagraniczne, gdzie swoją premierę miał na tydzień przed premierą północnoamerykańską. W sumie w prawie 40 krajach, gdzie jest wyświetlany, zarobił blisko 290 mln dolarów.

Najwięcej w Chinach, bo aż 165,4 mln dolarów. Dobrze radzi sobie również w Australii, Meksyku, Rosji na Tajwanie.

źródło:

Zobacz więcej