RAPORT

Wojna na Ukrainie

Protest w Głogowie. Policyjne nagranie agresywnej demonstrantki [WIDEO]

Kobieta była agresywna, została zatrzymana (fot. Facebook/Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu)
Kobieta była agresywna, została zatrzymana (fot. Facebook/Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu)

W Głogowie odbył się protest przeciwników obostrzeń epidemicznych. Doszło do starć z policją; wobec jednej z uczestniczek funkcjonariusz użył pałki i przewrócił ją na ziemię. KWP we Wrocławiu udostępniło nagranie pokazujące moment poprzedzający interwencję.

Szczerba z „proepidemikami”. Nagonka na policjanta za interwencję wobec agresywnej kobiety

„Ustalę nazwisko tego policyjnego bandyty” – tak poseł KO Michał Szczerba skomentował nagranie, na którym widać tylko fragment interwencji...

zobacz więcej

W niedzielę w dolnośląskim Głogowie kilkaset osób protestowało przeciwko obostrzeniom covidowym, które wprowadził rząd. Nielegalną demonstrację ochraniała policja. Część z protestujących szarpała się z funkcjonariuszami.

„Policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, monitorowali to wydarzenie. Niestety mimo licznych policyjnych apeli o stosowanie się do ograniczeń i restrykcji sanitarnych, wielu protestujących ignorowało obowiązujące przepisy, stwarzając tym samym zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób w związku możliwością rozprzestrzeniania się COVID-19" – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Oburzenie w sieci wywołało zatrzymanie jednej z uczestniczek protestu; w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie (niepełne), na którym widać, jak policjant uderza kobietę pałką, łapie ją za szyję i przewraca na ziemię.

„Ustalę nazwisko tego policyjnego bandyty z Głogowa. Proszę o informacje na priv. Gwarantuję anonimowość. Złożę zawiadomienia do prokuratury za przekroczenie uprawnień. Za dwa lata nie będzie go w tej formacji. Będzie szukał pracy w białoruskim OMON!” – pisał na Twitterze poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.

Pobicie na proteście w Głogowie. Policja pokazuje nagranie


Dolnośląska policja opublikowała nagranie, które pokazuje moment przed zatrzymaniem kobiety i jej dwóch towarzyszy. „Podczas działań mundurowi zatrzymali łącznie 6 osób. Spośród nich troje zostało zatrzymanych w związku z agresywnym zachowaniem wobec policjantów. Prezentujemy zapis z policyjnej kamery przedstawiający to, co działo się tuż przed zatrzymaniem całej trójki” – pisze KPW we Wrocławiu.

Na nagraniu słychać, jak kobieta obrzuca funkcjonariuszy wulgaryzmami i szarpie się z nimi.Podczas nielegalnego zgromadzenia policja wystawiła 32 mandaty i 101 wniosków o ukaranie do sądu. Zatrzymano sześć osób, a wylegitymowano 196.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej