RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kukiz: Nie ma i nie było mowy o koalicji z PiS

Paweł Kukiz (fot. PAP/Mateusz Marek)
Paweł Kukiz (fot. PAP/Mateusz Marek)

Nie ma i nie było mowy o koalicji z Prawem i Sprawiedliwością – mówi Paweł Kukiz, przewodniczący Koła Poselskiego Kukiz'15 – Demokracja Bezpośrednia w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Wyjaśnia też, że z PiS rozmawia po to, by zrealizować część swoich postulatów. W rozmowie z radiem RMF FM zapowiedział natomiast, że jeśli weźmie udział w głosowaniu ws. Rzecznika Praw Obywatelskich, prawdopodobnie zagłosuje na kandydata PiS Bartłomieja Wróblewskiego.

Kukiz'15 bliżej współpracy z PiS i Porozumieniem

Ugrupowanie Kukiz'15 jest bliskie współpracy z Porozumieniem i PiS w sprawie wsparcia swoich kluczowych projektów – wynika z wypowiedzi polityków....

zobacz więcej

Na pytanie „DGP”, kiedy członkowie koła poselskiego Kukiz'15 – Demokracja Bezpośrednia wejdą do rządu Zjednoczonej Prawicy, Kukiz odpowiedział: „Nie wiem, skąd takie informacje. Nie ma i nie było takich planów z naszej strony. Równie dobrze może pan zadać pytanie, kiedy koło Kukiz'15 wyruszy w podróż dookoła świata”.

Kukiz podkreślił też, że „byłby idiotą, gdyby nie próbował wykorzystać tego, że prezes (PiS Jarosław Kaczyński – red.) szuka szabli i zrealizować chociaż części jego postulatów – mimo niezrozumienia ich wagi”.

„Jeśli rozmawiam z prezesem i wspominam o ordynacji wyborczej, to nawet jeśli on się z tym nie zgadza, temat gdzieś mu się układa i wie, że jeśli z Kukizem się rozmawia, to przede wszystkim o zmianie ordynacji wyborczej” – mówił.

Kukiz: Rozpocząłem negocjacje z prezesem PiS


Rozpocząłem negocjacje z Kaczyńskim, ale tu nie ma mowy o żadnej koalicji. Koalicja w Polsce dąży do objęcia władzy po to, by administrować państwem, czyli przejąć ministerstwa i spółki Skarbu Państwa, aby mieć z tego frukta” – uważa Paweł Kukiz. Dodał, że on rozmawia „o porozumieniu w zakresie wymiany na ustawy”.

Kukiz chce testów na narkotyki w Sejmie. „Wiem, jak zachowuje się człowiek po amfetaminie”

Byłem na scenie rockowej przez blisko 30 lat. Ja wiem, jak się zachowuje człowiek po amfetaminie, alkoholu i marihuanie – powiedział poseł Paweł...

zobacz więcej

„Czyli np. PiS przegłosuje nasz projekt ustawy antykorupcyjnej, a my w zamian, gdy zabraknie im głosu przy jakiejś ustawie, z którą nie mamy problemu, poprzemy ich. Ja powiedziałem jasno, o które ustawy mi chodzi, ale nie dostałem jeszcze od Prawa i Sprawiedliwości żadnych szczegółów ustaw, na których by im zależało” – wyjaśnił Kukiz.

Pytany natomiast w radiu RMF FM, którego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich poprze, Kukiz zaznaczył, że nie jest pewien, czy w ogóle weźmie udział w głosowaniu, ponieważ jego zdaniem RPO powinien być wybierany przez obywateli w wyborach powszechnych.

Kukiz o RPO


– To absurd, by Rzecznika Praw Obywatelskich wybierały partie polityczne – ocenił. Zaznaczył przy tym, że jeśli zdecyduje się wziąć udział w głosowaniu, to najbliżej mu jest do kandydata PiS Bartłomieja Wróblewskiego.

Czytaj także: Kukiz chce testów na narkotyki w Sejmie. „Wiem, jak zachowuje się człowiek po amfetaminie”

źródło:

Zobacz więcej