RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kukiz chce testów na narkotyki w Sejmie. „Wiem, jak zachowuje się człowiek po amfetaminie”

Paweł Kukiz (fot. Forum/Adam Chelstowski)
Paweł Kukiz (fot. Forum/Adam Chelstowski)

Byłem na scenie rockowej przez blisko 30 lat. Ja wiem, jak się zachowuje człowiek po amfetaminie, alkoholu i marihuanie – powiedział poseł Paweł Kukiz w radiu RMF FM pytany, czy nadal chce przeprowadzania testów narkotykowych w Sejmie. Polityk oświadczył też, że nie zamierza zapisać się do PiS. – Rozmawiam i z Gowinem, i z Kaczyńskim, i z Czarzastym, i z każdym o rzeczach takich, które naprowadzą Polskę na drogę państwa demokratycznego – powiedział.

Kukiz: Większe szanse na przyciągnięcie mnie ma Kaczyński niż Gowin

Największe szanse na przyciągnięcie mnie ma ten polityk, który ma chęć wprowadzenia w życie postulatów, z którymi przyszedłem do Sejmu; większe...

zobacz więcej

– Nie zamierzam przystępować do Zjednoczonej Prawicy. Być może zdarzy się sytuacja, że uda się przepchnąć sędziów pokoju, ustawę antykorupcyjną, ustawę o obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej, jeśli ze strony PiS te wymagania co do poparcia ich ustaw nie będą nazbyt wygórowane – powiedział w RMF FM Paweł Kukiz.

– Ja chcę ustaw naprowadzających państwo na państwo demokratyczne – stwierdził polityk.

Zapytany o swój postulat ws. testów narkotykowych dla posłów, odparł: – Oczywiście, że to dobry pomysł. Często widzi się takie zachowania, że albo to jest objaw jakichś zdrowotnych niedomagań, albo spożycia nadmiernej ilości używek.

Albo choroba, albo nadmiar używek


– Byłem na scenie rockowej przez blisko 30 lat. Ja wiem, jak się zachowuje człowiek po amfetaminie, alkoholu i marihuanie – powiedział polityk.

W ocenie Pawła Kukiza powinno się używać alkomatów i testów narkotykowych, gdy „zachodzi podejrzenie, że poseł jest pod wpływem”. – Nie mam wątpliwości. Poseł to nie jest święta krowa, osoba, która może sobie po jednym głębszym wyjść na mównicę i bzdury większe czy mniejsze wygadywać – stwierdził gość RMF FM.

Czytaj także: Kukiz'15 rozmawia o konopiach. Spotkania w ministerstwie zdrowia i rolnictwa

źródło:
Zobacz więcej