RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wesela i hotele w majówkę. Resort rozwoju o restrykcjach

Organizacja wesela w maju będzie możliwa? (fot. Shutterstock/AS project, zdjęcie ilustracyjne)
Organizacja wesela w maju będzie możliwa? (fot. Shutterstock/AS project, zdjęcie ilustracyjne)

Pokładam nadzieję w fakcie, że jeśli dojdzie do ocieplenia, będzie taka rekomendacja, żeby przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń. W to również będą się włączać wesela – powiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Mówiła też o obostrzeniach na majówkę.

Kiedy powrót dzieci do szkół? Minister zdrowia podał możliwą datę

Minister zdrowia Adam Niedzielski prognozuje, że w wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania. Jak zapowiedział w rozmowie z tygodnikiem...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Majówka 2021. Jakie obostrzenia?


Semeniuk w Radiu ZET została zapytana, jakie obostrzenia będą obowiązywały w długi weekend majowy. Na pytanie, czy rząd otworzy hotele, odpowiedziała, że „wszystko zależy od naszej dyscypliny i od tego, jaka będzie liczba zakażeń koronawirusem”.

Wiceminister wskazała, że na ten moment decyzja o obostrzeniach na majówkę nie zapadła. Pytana, do ilu musiałaby spaść liczba zakażonych, żeby odmrozić branżę hotelową, oznajmiła, że „analogicznie patrząc na moment wprowadzania protokołu bezpieczeństwa odmrażania, mówiliśmy wtedy o skali 5, 6, 7 tys. zachorowań dziennie”. – Choć nie chciałabym przesądzać – dodała przy tym.

Jaka kolejność otwierania branż?


W kolejnej części rozmowy mowa była o kolejności otwierania branż. – Myślę, że spokojnie dostałabym wsparcie całego kierownictwa resortu – chcielibyśmy równolegle otworzyć wszystkie branże – oznajmiła Semeniuk.

– Jeśli mówimy o otwieraniu, to chcielibyśmy równolegle odciążać gospodarkę i otwierać, ale na pierwszym miejscu jest zdrowie. Bo gospodarki zdrowej nie będzie, jeśli nie będzie zdrowego społeczeństwa – powiedziała.

Organizacja wesel a obostrzenia


Wiceminister mówiła też o organizacji wesel. – Ja bym szła w kierunku tego, co miało miejsce w 2020 r. Kiedy następowało ocieplenie, część przedsięwzięć można było organizować na otwartej przestrzeni – branża eventowa, wesela – tym mniejsza szansa, że wirus będzie się rozprzestrzeniał – powiedziała.

źródło:
Zobacz więcej