RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kukiz'15 rozmawia o konopiach. Spotkania w ministerstwie zdrowia i rolnictwa

Kukiz'15 chce także szukać poparcia PiS (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Kukiz'15 chce także szukać poparcia PiS (fot. PAP/Radek Pietruszka)

W piątek spotkam się z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Zdrowia, aby dopiąć projekty ustaw dotyczące hodowli konopi siewnych i medycznych – mówił poseł Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Jarosław Sachajko. Kukiz'15 chce także szukać poparcia PiS dla projektu dotyczącego referendów lokalnych.

Kukiz'15 bliżej współpracy z PiS i Porozumieniem

Ugrupowanie Kukiz'15 jest bliskie współpracy z Porozumieniem i PiS w sprawie wsparcia swoich kluczowych projektów – wynika z wypowiedzi polityków....

zobacz więcej

Poseł Sachajko z Kukiz'15 rozmawia z przedstawicielami PiS ws. poparcia projektów jego ugrupowania. Jego partnerem w tych rozmowach jest przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Do tej pory dopięta została ustawa antykorupcyjna, która zakłada m.in., że osoby skazane za korupcję będą miały zakaz pracy i zajmowania funkcji m.in. w instytucjach publicznych.

– W piątek te rozmowy będą kontynuowane. Mają być na nim przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Zdrowia i mamy dopiąć dwie ustawy konopne, czyli dotyczące konopi siewnych i medycznych – powiedział polityk Kukiz'15 .

Dwie ustawy konopne


Jak tłumaczy Sachajko, w projekcie dotyczącym konopi siewnych chodzi o to, aby ułatwić ich uprawę oraz podnieść próg substancji psychoaktywnych THC z 0,2 do 0,3 proc. Cel jest taki, by rolnicy nie obawiali się tego, że za przekroczenie o 0,01 proc. już stawali się przestępcami.

Kukiz: Większe szanse na przyciągnięcie mnie ma Kaczyński niż Gowin

Największe szanse na przyciągnięcie mnie ma ten polityk, który ma chęć wprowadzenia w życie postulatów, z którymi przyszedłem do Sejmu; większe...

zobacz więcej

W przypadku konopi medycznych jego ugrupowanie proponuje, by były one uprawiane w Polsce, w krajowych instytutach badawczych, które mają odpowiednie warunki, a nie – jak jest teraz – były importowane z Kanady, Izraela, czy Holandii.

– Wydaje się, że jest w tej chwili na to zgoda, dlatego w piątek będzie spotkanie już z konkretnymi ministrami i mam nadzieję, że dopniemy te dwie ustawy – podkreśla poseł.

Sachajko ma także w piątek rozmawiać ze Schreiberem ws. ustawy dotyczącej referendów lokalnych, która miałaby ułatwić ich organizację i przeprowadzenie, ale żeby referenda odbywały się w ważnych sprawach dla lokalnej społeczności.

Przeczytaj także: Porozumienie Kukiz’15-PiS? „Ustawa antykorupcyjna już uzgodniona” [WIDEO]

źródło:

Zobacz więcej