RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kanadyjski tor wyścigowy Mont-Tremblant wystawiony na sprzedaż

Tor nie ma licencji na organizację wyścigów F1 (fot. Shutterstock/areporter)
Tor nie ma licencji na organizację wyścigów F1 (fot. Shutterstock/areporter)

Kanadyjski tor wyścigowy Mont-Tremblant, którego właścicielem jest miliarder Lawrence Stroll, współwłaściciel zespołu Formuły 1 Aston Martin, został wystawiony na sprzedaż. Mimo gruntownego remontu w ostatnich latach, tor nie ma licencji na organizację wyścigów F1.

Ważna decyzja dotycząca najsłynniejszego stadionu. Dotyczy Pelego

Słynny stadion Maracana w Brazylii nie będzie jednak nosić imienia legendy piłki nożnej, 80-letniego Pelego. Gubernator stanu Rio de Janeiro...

zobacz więcej

Na Mont-Tremblant wyścigi Formuły 1 odbyły się tylko dwa razy: w 1968 i 1970 r. Zawody wygrali wtedy kolejno Nowozelandczyk Denny Hulme (McLaren) i Belg Jacky Ickx (Ferrari).

W ostatnich latach obiekt wykorzystywany jest wyłącznie jako treningowy przez zawodników wielu serii wyścigowych. Formę szlifował na nim także syn właściciela Lance, który jest zawodnikiem teamu Aston Martin.

To były team Force India, a później Racing Point, który od bankructwa uratował Stroll. W sezonie 2020 Kanadyjczyk związał się z koncernem Aston Martin i dzięki temu znana od lat brytyjska marka wróciła do F1.

Zobacz także: Trzysta pokoi hotelowych w Tokio dla sportowców olimpijskich z COVID-19 

Stroll został właścicielem toru w 2000 r. Obiekt został gruntownie zmodernizowany, otrzymał nową nawierzchnię, wybudowano centrum medyczne. Wszystko po to, aby spełniał normy Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

Oferty są przyjmowane do 15 kwietnia; ceny nie podano.

Obecnie wyścig F1 o Grand Prix Kanady jest organizowany na ulicznym torze Circuit Gilles-Villeneuve w Montrealu.

źródło:

Zobacz więcej