RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Burmistrz Rzymu pomyliła Koloseum z amfiteatrem we Francji

Virginia Raggi skrytykowana w internecie (fot. Shutterstock/Calin Stan)
Virginia Raggi skrytykowana w internecie (fot. Shutterstock/Calin Stan)

Trudna do uwierzenia gafa – tak włoskie media podsumowują błąd, jaki popełniły władze Rzymu i jego burmistrz Virginia Raggi. Rozpowszechniono film, w którym zamiast Koloseum pokazany został starożytny amfiteatr w Nimes we Francji.

„Tu wpadka, tam wpadka. To jest Platformy kandydatka” [WIDEO]

Poseł Lewicy Tomasz Trela krótkim wierszykiem skomentował spotkanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Podlasiu. – Tu wpadka, tam wpadka – to jest...

zobacz więcej

Zgrzyt jest tym większy, że Raggi – wielokrotnie krytykowana za złe zarządzanie Wiecznym Miastem – ubiega się o wybór na drugą kadencję.

Zarząd włoskiej stolicy przygotował, a burmistrz rozpowszechniła na swoim profilu w mediach społecznościowych krótki oficjalny film zapowiadający, że w 2023 r. w Rzymie odbędą się wielkie zawody golfowe o Puchar Rydera z udziałem najlepszych zawodników na świecie. W istocie impreza ta odbędzie się w gminie Guidonia, należącej do obszaru metropolitalnego.

„Takiego błędu nie popełniłby nawet uczeń podstawówki”


Reklamowy spot otwierał widok antycznego amfiteatru; jednak nie Koloseum, ale w Nimes. Tamtejsza Arena jest najlepiej zachowanym rzymskim amfiteatrem na świecie.

Czytaj także: Potężna wpadka Platformy. Sprawa szczepionek ich pogrążyła

Na burmistrz spadła fala krytyki polityków. „Aż chce się płakać” – stwierdził deputowany z Rzymu Luciano Nobili.

Wyrył swoje inicjały na murach Koloseum. Grozi mu więzienie

Turysta z Irlandii został oskarżony o niszczenie rzymskiego Koloseum. Mężczyznę przyłapano na gorącym uczynku gdy usiłował wyryć swoje inicjały na...

zobacz więcej

„Takiego błędu – podkreślił - nie popełniłby nawet uczeń szkoły podstawowej”. Parlamentarzysta dodał sarkastycznie: „Rzymie, wytrzymaj, ta kadencja już się prawie kończy”.

Lider Partii Demokratycznej w stolicy Włoch Andrea Casu zapytał zaś: „Czy osoba, która przez pięć lat była burmistrzem i nie potrafi nawet rozpoznać Koloseum, może ponownie ubiegać się o ten urząd?”.

„Nie. W mediach społecznościowych jest to następny przykład szaleństwa, jakie ma miejsce w stolicy” – odpowiedział od razu lokalny polityk.

Po fali krytyki i złośliwych komentarzy z nagrania usunięto widok francuskiej areny.Czytaj także: Wpadka Rafała Trzaskowskiego. Pochwalił się „obaleniem komuny”... w 1990 r. 

źródło:

Zobacz więcej