RAPORT

Pogarda

Soboń: Rząd Tuska pozbawił nas możliwości weryfikacji materiału dowodowego

Najnowsze

Popularne

– Podkomisja, która została powołana do tego, żeby wyjaśnić tę kwestię, przeprowadza w tym zakresie odpowiednie badania. Wiemy dzisiaj, jak trudne jest to w sytuacji, kiedy rząd ówczesny wybrał taka formułę prawną, w której praktycznie pozbawił stronę polską możliwości weryfikacji materiału dowodowego – stwierdził w programie „Strefa starcia” sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Artur Soboń.

Miller podzielił ofiary katastrofy smoleńskiej. Internauci oburzeni

„Ludzie w tym samolocie (do Smoleńska – red.) dzielili się na tych, którzy mogli wszystko i którzy nie mogli niczego. Iza, Jola, Jerzy nie mogli...

zobacz więcej

– Materiał dowodowy był niszczony, był ukrywany przed stroną polską. Strona polska, prokuratorzy, osoby, które powinny współuczestniczyć w tym postępowaniu, były wprowadzane w błąd bądź niedopuszczane do kluczowych momentów, w których te decyzje zapadały – stwierdził wiceminister, przypominając zachowanie rosyjskich śledczych w trakcie pierwszych dni śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.

– Wiemy, że Prokuratura Krajowa swoje śledztwo przedłużyła, więc toczy się to postępowanie. Państwo polskie robi dzisiaj wszystko, aby tę nonszalancję – tak to delikatnie nazwijmy – naszych poprzedników zamienić w końcowy raport, wynik śledztwa prokuratorskiego – dodał Soboń.

Komentując opublikowany w TVP film przedstawiający wyniki badań Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w Smoleńsku, wiceminister Aktywów Państwowych przekonywał, że Polska robi wszystko, żeby przedstawić prawdę o katastrofie.

Opinia publiczna nie wie wszystkiego


– Staramy się, aby instytucje państwa zebrały wszystkie materiały. Dobrze, że opinia publiczna, która pewnie dzisiaj nie wie wszystkiego – bo nie wiemy, jak wygląda to postępowanie w prokuraturze – cząstkowo, ale dowiaduje się tych wyników prac – podsumował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej