RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Muzyczne pożegnanie. Na życzenie widzów w TVP największe przeboje Krawczyka

W sobotę w Łodzi odbył się pogrzeb zmarłego kilka dni temu Krzysztofa Krawczyka. Na specjalne życzenie widzów TVP1 złożyła artyście jeszcze jeden hołd – w niedzielę 11 kwietnia o godz. 22:10 na antenie zaprezentowano największe przeboje wokalisty.

Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka. „Krzysio śpiewa na niebiańskiej scenie”

O godz. 15 rozpoczął pogrzeb Krzysztofa Krawczyka na cmentarzu w podłódzkiej miejscowości Grotniki, gdzie mieszkał artysta. Uroczystość ma...

zobacz więcej

Jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat w świąteczny poniedziałek w łódzkim szpitalu.

Artysta spoczął na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach. Ciało muzyka zostało złożone w grobie po mszy pogrzebowej w archikatedrze w Łodzi.

Dorobek artystyczny Krzysztofa Krawczyka


Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 r. w Katowicach. Zadebiutował w 1963 r. w zespole Trubadurzy. Karierę solową rozpoczął dziesięć lat później. W latach 70. wylansował wiele przebojów, m.in. „Jak minął dzień”, „Parostatek”, „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”.

Na scenie muzycznej obecny był przez prawie pięć dekad. Wydał ponad 100 płyt - solowych i kompilacji. Wielokrotnie zwyciężał w sondażach na ulubionego piosenkarza Polaków. Był nazywany „polskim Elvisem Presleyem”, porównywano go do Johnny'ego Casha.

Krzysztof Krawczyk występował na wielu festiwalach. W Polsce można było go usłyszeć m.in. w Opolu i Sopocie, za granicą - w NRD, Związku Radzieckim, Jugosławii, Bułgarii, Szwecji, Grecji, Belgii, Holandii i Stanach Zjednoczonych.

Czytaj także: „Dziennikarze narzekali, że za dużo mówi o Bogu”. Wywiad z żoną Krzysztofa Krawczyka

źródło:
Zobacz więcej