RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mazowsze: Pożar lasu przy trasie S8

Strażacy dogaszają pożar nieużytków rolnych i części lasu przy trasie S8 na wysokości Zielonki na Mazowszu. Ogień objął około pięciu hektarów powierzchni.

Dlaczego podpaliła mieszkanie sąsiadów? 80-latka aresztowana

Holenderska policja aresztowała 80-letnią kobietę, która z rozmysłem podpaliła mieszkanie sąsiadów w Volendam. W wyniku pożaru dwie osoby zostały...

zobacz więcej

– Wiele wskazuje na to, że ogień rozprzestrzenił się wskutek działania człowieka – powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik mazowieckiej straży pożarnej Karol Kierzkowski.

Rzecznik mazowieckiej PSP przekazał, że pożar wybuchł przy trasie S8 w okolicach Zielonki na łące znajdującej się w pobliżu lasu. – Trochę takich pożarów teraz będzie. Wczoraj mieliśmy ich w woj. mazowieckim dużo, bo 124. Dzisiaj również dzień jest bardzo ciepły, a to jest też z tym związane – zwrócił uwagę w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Kary za wypalanie traw


Za wypalanie traw grozi grzywna do 5 tys. złotych. Od początku roku w skali kraju doszło do 7,8 tys. pożarów wskutek takiego działania. Rolnicy, którzy wypalają trawy mogą być pozbawieni unijnych dopłat.

źródło:
Zobacz więcej