RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Krótka pamięć redaktora TVN24 ws. szpitali tymczasowych. Z pomocą przyszedł internauta

Konrad Piasecki twierdził, że opozycja chciała, by placówki działały „pełną parą” (fot.  PAP/Artur Reszko)
Konrad Piasecki twierdził, że opozycja chciała, by placówki działały „pełną parą” (fot. PAP/Artur Reszko)

– Nikt nie mówił, że szpitale tymczasowe są niepotrzebne, wszyscy mówili, że powinny działać pełną parą. Doskonale wiem, że jest tak jak mówię – twierdził Konrad Piasecki, prowadzący program „Kawa na ławę” w TVN24. Próbował przy tym przekrzyczeć prezydenckiego ministra, Andrzeja Derę, gdy ten przypominał o nagonce, jaką niektórzy politycy opozycji wszczęli przeciw szpitalom tymczasowym. Pomógł internauta, który przytoczył cytaty opozycyjnych polityków i mediów, wskazujące na krótką pamięć dziennikarza TVN.

– Doskonale wie pan, że tak nie jest, doskonale pamięta pan posłów, którzy kwestionowali w ogóle potrzebę funkcjonowania szpitali tymczasowych – przypominał gość programu. Wówczas Piasecki zażądał, by minister Dera z pamięci przytoczył cytat takiej wypowiedzi. Tu z pomocą pospieszył jeden z internautów, który – nie biorąc udziału w programie – mógł tych cytatów zebrać więcej.

– Narodowa zabawka, miejsce dla zdrowych – mówiła o szpitalu na Stadionie Narodowym Katarzyna Lubnauer. – Piarowa wydmuszka, przechowalnia dla sprzętu medycznego – kpili Robert Kropiwnicki i Michał Szczerba. Nagranie zauważył między innymi wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel, który zwrócił na nie uwagę Piaseckiemu (wywołując go w odpowiedzi ws. tweeta od internauty). Redaktor TVN24 nie dostrzegł jednak „kwestionowania sensu powstawania szpitali”. Polityk Zjednoczonej Prawicy wymienił nazwiska, red. Piasecki jednak znów odpowiedział pytaniem... ...i w odpowiedzi otrzymał kolejne przykłady. Według redaktora TVN opozycjonistom chodziło wówczas o to, że szpitale „stały puste, gotowe, a kolejki do zabiegów planowych się powiększały”. Poseł uważał, że opozycja krytykowała „każde rozwiązanie”. Wówczas Piasecki napisał, że za jakość opozycji odpowiada... Zjednoczona Prawica i jej zły styl rządzenia. „Memy, na których z premierem Kaczyńskim sterujemy opozycją to tylko żarty” – skwitował Fogiel nawiązując do popularnych żartów ze zdjęciem, na którym razem z prezesem PiS siedzi za monitorem komputera. Infrastrukturę, która jest w stanie obsłużyć chorych w trakcie trzeciej fali pandemii polskie władze przygotowały już zimą. Wówczas nie tylko cytowani w tweecie politycy, ale także tzw. „wolne media” rozpętały nagonkę przeciw tym placówkom.

-> Przeczytaj także: Za ich tworzenie opozycja atakowała rząd. Kluczowa rola szpitali tymczasowych

– Pół miliarda na budowę szpitali, które nie są używane – narzekał poseł PO Michał Szczerba, dodając, że są to „niebywałe rzeczy”. „Szpitale tymczasowe kosztowały miliony, a pożytek z nich niewielki” – twierdził portal oko.press. „Absurdalny bilans szpitala na PGE Narodowym. Koszty: 46,6 mln zł. Liczba pacjentów: 350” – rozliczała resort na miesiąc przed obecnym wzrostem zakażeń gazeta.pl. Cytowano także prof. Krzysztofa Simona, który twierdził, że „budowa szpitali tymczasowych nie ma sensu”.

-> Przeczytaj tez: Karnowski: Opozycja dalej uważa, że szpitale tymczasowe to marnotrawstwo?

źródło:
Zobacz więcej