RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Przywrócona transmisja Adoracji Najświętszego Sakramentu. YouTube się tłumaczy

Wierni znów mogą korzystać z transmisji adoracji na kanale EWTN (fot. Shutterstock)
Wierni znów mogą korzystać z transmisji adoracji na kanale EWTN (fot. Shutterstock)

Administracja serwisu YouTube przywróciła zablokowaną wczoraj transmisję Adoracji Najświętszego Sakramentu realizowaną przez Telewizję EWTN. Biuro Prasowe YouTube twierdzi, że blokada związana była z nadaniem w trakcie transmisji utworu, do którego zgłoszone zostało roszczenie praw autorskich. Według EWTN, nadawca posiada prawa autorskie do wszystkich wykorzystywanych utworów.

Nie można oglądać adoracji Najświętszego Sakramentu w sieci. Blokada YouTube

Transmisja adoracji z Kaplicy Gwiazdy Niepokalanej z Niepokalanowa realizowana przez Telewizję EWTN została zablokowana przez serwis YouTube....

zobacz więcej

„Z wielką radością i powrotem wiary w DIALOG, chciałem zakomunikować, że rozmowy telefoniczne i mailowe przeprowadzone z Zespołem YouTube, przyniosły oczekiwany przez nas efekt i transmisja Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa upubliczniona na kanale Telewizji Wiekuistego Słowa EWTN Polska wróciła na swoje miejsce” – napisał dyrektor EWTN Polska, ks. Piotr Wiśniowski w komunikacie opublikowanym na portalu telewizji EWTN.

Według wyjaśnienia przekazanego przez Biuro Prasowe YouTube „przyczyną przerwania transmisji prowadzonej na kanale EWTN było nadanie w jej trakcie utworu słowno-muzycznego, do którego zgłoszone zostało roszczenie prawnoautorskie przez wytwórnię muzyczną”.

YouTube twierdzi, że system Content ID przeznaczony do automatycznego wykrywania treści muzycznych objętych prawem autorskim zadziałał prawidłowo. „Zgodnie z obowiązującymi przepisami, YouTube jest w takiej sytuacji zobowiązany do zablokowania dostępu do treści” – wyjaśnia biuro prasowe serwisu.

Z kolei ks. Wiśniowski informuje, że YouTube uznało, iż EWTN posiada prawa autorskie do wszystkich wykorzystywanych utworów.

„Wyrażamy całym Zespołem EWTN Polska zadowolenie z faktu, że Zespół YouTube po uwzględnieniu naszych uzasadnionych roszczeń zdecydował się zdjąć blokadę Adoracji” – napisał szef EWTN składając przy tym podziękowania wydawcom, którzy w Polsce i za granicą publikowali artykuły na temat blokady Adoracji.

Duchowny dodał, że „na wyraźną prośbę ze strony polskiego Zespołu YouTube odbędzie się na kanale EWTN Polska rozmowa o tym, jak zapobiegać podobnym problemom w przyszłości”.

-> Przeczytaj także: Cenzura w serwisach społecznościowych? „To noc długich noży wobec prawicy”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej