RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

AfD wprowadziła do swojego programu wezwanie do wyjścia Niemiec z UE

Alternatywa dla Niemiec chciałaby wyjścia z UE (fot. Shutterstock/Dietwal)
Alternatywa dla Niemiec chciałaby wyjścia z UE (fot. Shutterstock/Dietwal)

Alternatywa dla Niemiec wprowadziła do swojego programu wyborczego wezwanie do wyjścia Niemiec z Unii Europejskiej – poinformował na Twitterze polski eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski. Portal dw.com zauważa, że przed tegorocznymi wyborami do Bundestagu AfD próbuje przyciągnąć konserwatywnych i skrajnie prawicowych wyborców.

Niemcy. Rząd szykuje zmiany w obostrzeniach, chodzi m.in. o godzinę policyjną

Niemiecki rząd planuje wprowadzenie nocnej godziny policyjnej, która może objąć nawet połowę kraju – informują tamtejsze media. Władze centralne...

zobacz więcej

Do wyborów powszechnych w Niemczech pozostało jeszcze około pół roku i delegaci AfD zebrali się w ten weekend w Dreźnie, by uchwalić nowy program partii.

Już w 2019 roku AfD domagała się radykalnej reformy UE. W przeciwnym razie Niemcy powinny – jej zdaniem – opuścić Wspólnotę.

Teraz, jak poinformował polski eurodeputowany, postulat „dexitu” znalazł się w partyjnym programie.

AfD powstała w 2013 r., jako partia przeciwników polityki kanclerz Angeli Merkel w kryzysie strefy euro. Największe zagrożenie dla Niemiec widzi w imigracji i islamie. Jest reprezentowana w Bundestagu (jako najsilniejsze ugrupowanie opozycyjne) i we wszystkich parlamentach landowych RFN.

W roku wyborczym 2021 w Niemczech niewiele mówi się o uchodźcach, jednak dla AfD – jak informuje portal dw.com – pozostają oni siłą napędową w walce o głosy.

CZYTAJ TAKŻE: 
Niemiecka partia: Radykalna reforma UE albo dexit

źródło:
Zobacz więcej