RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nielegalny zlot samochodowy. Miało być jak w filmie

Na miejscu wylegitymowano kilkadziesiąt osób (fot. Shutterstock/Orso)
Na miejscu wylegitymowano kilkadziesiąt osób (fot. Shutterstock/Orso)

Policjanci przerwali w Kostrzynie nad Odrą przygotowania do organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych. Na zlot zjechało około 200 samochodów. Sprawa trafi do prokuratury – poinformował Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Śmiertelny wypadek w Kostrzynie. Samochód roztrzaskał się o drzewo

Do tragicznego wypadku doszło o świcie w niedzielę w Kostrzynie nad Odrą. Zginął 28-letni kierowca, który z dużą siłą uderzył w przydrożne drzewo....

zobacz więcej

– Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do prokuratury w związku ze sprowadzeniem niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Drifty i popisy na publicznych drogach nie są akceptowane i stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa – powiedział Jaroszewicz.

Na miejscu wylegitymowano kilkadziesiąt osób. Trwa ustalanie organizatorów nielegalnego zlotu. Policjanci m.in. analizują materiały na temat tego wydarzenia pojawiające się w internecie.

Do interwencji doszło w sobotę (10 kwietnia br.) wieczorem. Policja otrzymała sygnały, że w rejonie ul. Szumiłowskiej w Kostrzynie nad Odrą odbywa się duża impreza motoryzacyjna, której atrakcją miały być uliczne wyścigi. Na miejsce wysłano kilka patroli.

– Policjanci nie dopuścili do nielegalnych wyścigów. Kontrolowali auta i ich kierowców. Skuteczne działania spowodowały, że uczestnicy imprezy spoza Kostrzyna jeszcze w nocy wyjechali z tego miasta – powiedział Jaroszewicz.Dodał, że oprócz wątku związanego z próbą organizacji nielegalnych wyścigów, policjanci skierują do sądu wnioski o ukaranie za udział w nielegalnym zgromadzeniu, które odbyło się wbrew obowiązującym obostrzeniom wynikającym z sytuacji pandemicznej.

źródło:
Zobacz więcej