RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Dziennikarze narzekali, że za dużo mówi o Bogu”. Wywiad z żoną Krzysztofa Krawczyka

W naszym życiu Bóg, modlitwa zajmują ważne miejsce. Od półtora roku codziennie o godz. 20.20 odmawiamy różaniec z TV Trwam. Jeżeli są w tym czasie inne programy, to je nagrywamy i oglądamy później. Dzień bez różańca jest dla nas dniem straconym – mówiła Ewa Krawczyk. Wywiad z żoną Krzysztofa Krawczyka, który przeprowadzono jeszcze za życia artysty, ukazał się w świątecznym wydaniu „Tygodnika Katolickiego Niedziela”.

Pogrzeb króla polskiej muzyki Krzysztofa Krawczyka [TRANSMISJA]

W archikatedrze w Łodzi zakończyła się msza święta pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka. Pogrzeb miał charakter państwowy. Teraz ciało artysty zostanie...

zobacz więcej

W sobotę w Łodzi odbył się pogrzeb zmarłego kilka dni temu Krzysztofa Krawczyka. Ciało muzyka złożono do grobu na cmentarzu w Grotnikach po mszy świętej, która odbyła się w łódzkiej archikatedrze.

Jeszcze za życia artysty tygodnik „Niedziela” przeprowadził wywiad z jego żoną Ewą. Kobieta mówiła m.in. o wierze, jaką Krawczyk pokładał w Bogu. Przez ponad 20 lat Krawczyk obraził się na Boga po śmierci jego ojca.

„Nawet święta go nie interesowały. Zupełnie zerwał z wiarą, z Kościołem. A ja przeciwnie. Pochodzę z rodziny głęboko wierzącej. U nas modlitwa, Msza św., Różaniec – to są sprawy naturalne” – mówiła Ewa Krawczyk.

Opowiedziała też o tym, jak poznała się z przyszłym mężem w Chicago.

„Chodziłam tam do kościoła św. Jacka, a Krzysztof chodził ze mną, jak to zakochany mężczyzna. Miał wiele wewnętrznych przemyśleń, pamiętam np., że analizował każde zawołanie w litaniach. Dużo czytał, sięgał po lekturę religijną, sporo książek podsunęła mu moja mama… Proszę mnie dobrze zrozumieć – nie robię z niego świętego. To był proces, a nie jakieś cudowne nagłe nawrócenie. Zaczął się interesować religią, zadawał mnóstwo pytań o Boga, o wiarę, o modlitwy” – opowiada.

Żona Krzysztofa Krawczyka opowiedziała też o codziennym wspólnym przezywaniu wiary.

„Więcej się modli, częściej chodzi do kościoła, przestrzega wszystkich zasad religijnych. Oboje uwielbiamy Triduum Paschalne i Gorzkie żale. Od półtora roku codziennie o 20.20 odmawiamy Różaniec z Telewizją Trwam. Jeżeli są w tym czasie inne programy, to je nagrywamy i oglądamy później. Dzień bez Różańca jest dla nas dniem straconym. (…) Dziennikarze często nie publikowali wywiadów z nim. Narzekali, że to nie rekolekcje, że Krawczyk za dużo mówi o Bogu. Udawało mu się przemycać pojedyncze zdania na ten temat jedynie w wywiadach na żywo, bo wtedy nie było możliwości ich wycięcia. Myślę, że bardzo wiele osób skorzystało z tego, iż osoba znana nie wstydzi się mówić o Panu Bogu” – dodała pani Ewa.

źródło:
Zobacz więcej