RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kibice przyszli pod stadion. Interweniowała policja

Kibice zebrali się, by kibicować podczas meczu Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk (fot. Policja)
Kibice zebrali się, by kibicować podczas meczu Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk (fot. Policja)

67 mandatów oraz ponad 240 wniosków o ukaranie w związku z popełnionymi wykroczeniami – taki jest efekt działań policji wobec osób, które w sobotę wieczorem zgromadziły się przed Stadionem Miejskim we Wrocławiu, aby kibicować podczas meczu Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk.

Ważna decyzja dotycząca najsłynniejszego stadionu. Dotyczy Pelego

Słynny stadion Maracana w Brazylii nie będzie jednak nosić imienia legendy piłki nożnej, 80-letniego Pelego. Gubernator stanu Rio de Janeiro...

zobacz więcej

W sobotę wieczorem pod Stadionem Miejskim we Wrocławiu zgromadziło się kilkaset osób, które przyszły kibicować podczas rozgrywanego tam meczu Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk.

– Niestety mimo licznych policyjnych apeli o stosowanie się do ograniczeń i obostrzeń dotyczących pandemii koronawirusa, wiele osób ignorowało obowiązujące przepisy – przekazał Krzysztof Marcjan z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Mandaty, wnioski do sądu, zatrzymania


Policja wylegitymowała ponad 360 osób. Nałożono 67 mandatów karnych, a wobec 241 osób prowadzone będą czynności pod kątem sporządzenia wniosków o ukaranie w związku z popełnionymi wykroczeniami – podał Marcjan. W trakcie nielegalnego zgromadzenia policja zatrzymała dwie osoby. – Jedna z nich odpowie za znieważenie policjanta, a druga okazała się być poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości celem doprowadzenia do zakładu karnego – dodał Marcjan.

CZYTAJ TAKŻE: Wysokie mandaty za brak maski. Ilu ukarano, ilu odmówiło, co z przepisami?

źródło:

Zobacz więcej