RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zakłócali obchody rocznicy katastrofy. Petardy, narkotyki, 11 zatrzymanych

Przepychanki przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej (fot. Forum/Bartosz Rozalski)
Przepychanki przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej (fot. Forum/Bartosz Rozalski)

W 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej grupa osób próbowała zakłócić uroczystości na pl. Piłsudskiego. Interweniowała policja. Wylegitymowano 295 osób, 11 osób zostało zatrzymanych, na 19 nałożono mandaty karne; do sądu zostaną skierowane 193 wnioski o ukaranie.

„Happening KOD” i kartonowy czołg. MON zawiadomi prokuraturę

Ministerstwo Obrony Narodowej złoży zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego –...

zobacz więcej

„W trakcie wczorajszych zabezpieczeń policjanci zatrzymali 11 osób. Wśród zatrzymanych były osoby naruszające nietykalność cielesną policjantów. Ponadto jedna z osób była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Wśród zatrzymanych jest również osoba posiadająca narkotyki. Po wykonaniu czynności osoby zostały zwolnione” – poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

W sobotę wylegitymowano łącznie 295 osób. „Do sądu zostaną skierowane 193 wnioski o ukaranie, nałożono także 19 mandatów karnych. Ponadto do sanepidu trafi ponad sto informacji o naruszeniu obowiazujących obostrzeń. W przypadku agresji wobec policjantów reakcja funkcjonariuszy była zdecydowana. W indywidualnych przypadkach używano środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, kajdanek i pałki slużbowej” – poinformowano.

W sobotę przed uroczystościami związanymi z 11. rocznicą katastrofy smoleńskiej w Warszawie w Parku Saskim obok placu Piłsudskiego pojawiło się kilkadziesiąt osób z flagami „Strajku Przedsiębiorców”. Podczas protestu wybuchło parę petard. Na miejscu pojawiły się znaczne siły policji, która otoczyła protestujących.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.
Przed pomnikiem ofiar Smoleńska (fot. Forum/Bartosz Rozalski)
Przed pomnikiem ofiar Smoleńska (fot. Forum/Bartosz Rozalski)

źródło:
Zobacz więcej