RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzysta pokoi hotelowych w Tokio dla sportowców olimpijskich z COVID-19

Podczas zawodów sportowcy będą mogli podróżować tylko do miejsc, w których rozgrywane są zawody (fot. PAP/EPA/FRANCK ROBICHON)
Podczas zawodów sportowcy będą mogli podróżować tylko do miejsc, w których rozgrywane są zawody (fot. PAP/EPA/FRANCK ROBICHON)

Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio planuje przeznaczyć hotel z około 300 pokojami dla sportowców z objawami koronawirusa – poinformowali w sobotę przedstawiciele komitetu.

WHO o łączeniu szczepionek na COVID-19. Zalecono je we Francji

Jak dotąd nie ma danych, na podstawie których można zalecić łączenie różnych szczepionek przeciwko COVID-19 - stwierdził ekspert Światowej...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

To kolejny wysiłek komitetu organizacyjnego, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa podczas tegorocznych igrzysk – poinformowali działacze olimpijscy. Hotel będzie wykorzystywany do izolowania i leczenia sportowców.

Ci sportowcy i członkowie personelu olimpijskiego, którzy nie będą musieli być hospitalizowani, zostaną poddani kwarantannie w pokojach hotelowych przez 10 dni. Komitet rozważa zarezerwowanie całego budynku hotelowego, położonego kilka kilometrów od wioski sportowców w tokijskiej dzielnicy Harumi. Według działaczy ma to kosztować setki milionów jenów.

Organizatorzy planują również przygotowanie do 30 specjalnych pojazdów, które mają chronić kierowców przed infekcją, do transportu pacjentów z COVID-19 do hotelu.

Japoński rząd i komitet organizacyjny zobowiązały się do zorganizowania bezpiecznych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich po rocznym odroczeniu z powodu pandemii koronawirusa. Zgodnie z wytycznymi COVID-19 wydanymi przez organizatorów w lutym, sportowcy będą testowani na obecność wirusa co najmniej co cztery dni. Ale komitet tokijski zastanawiał się nad zwiększeniem częstotliwości testów w związku z rozprzestrzenianiem się nowych wariantów wirusa w Japonii i innych krajach. Kolejne wytyczne w tej sprawie będą publikowane na bieżąco.

Podczas zawodów sportowcy będą mogli podróżować tylko do miejsc, w których rozgrywane są zawody i do ograniczonych dodatkowych lokalizacji. Nie będą mogli korzystać z transportu publicznego, chyba że otrzymają specjalne pozwolenie.

źródło:

Zobacz więcej