RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tuż przed wyborami w Peru rekordowa liczba zgonów na COVID-19

Przed niedzielnymi wyborami w Peru odbywały się liczne manifestacje (fot. PAP/EPA/Aldair Mejia)
Przed niedzielnymi wyborami w Peru odbywały się liczne manifestacje (fot. PAP/EPA/Aldair Mejia)

Na dzień przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi Peru w sobotę odnotowało drugi rekordowy wskaźnik śmiertelności z powodu pandemii koronawirusa, która na nowo ogarnia kraj. Głosowanie jest obowiązkowe, pod groźbą grzywny w wysokości 25 dolarów.

Wirus dusi amazońską dżunglę. Polskie misjonarki zbierają na tlen

Amazonia przegrywa walkę z koronawirusem. Pandemia dociera do nawet najbardziej odległych wiosek w peruwiańskiej dżungli. Brakuje podstawowych...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Oczekuje się, że w niedzielę miliony Peruwiańczyków pójdą głosować w lokalach wyborczych w całym kraju, aby wybrać kolejnego prezydenta i członków kongresu.

Głosowanie jest obowiązkowe, pod groźbą grzywny w wysokości 25 dolarów. Zwiększono liczbę lokali wyborczych, aby ułatwić zachowanie dystansu społecznego, a wyborców wezwano do przyniesienia własnych długopisów i noszenia masek.

Ministerstwo zdrowia podało, że podczas ostaniej doby odnotowano 384 zgonów, co łącznie zwiększa ich liczbę do 54 669.

W środę Peru odnotowało swoją pierwszą rekordową liczbę ofiar śmiertelnych – 314 – najgorszą od początku pandemii, która nawiedziła ten kraj pierwszą falą w marcu 2020 r.

Pracownicy służby zdrowia walczą z niedoborem tlenu medycznego i przeładowanymi szpitalami, a rząd – o zapewnienie wystarczającej ilości szczepionek.

Liczące około 33 milionów mieszkańców Peru otrzymało jak dotąd nieco ponad 1,5 miliona dawek szczepionek od Sinopharm i Pfizer/BioNTech, zdecydowanie mniej niż kraje sąsiednie.

źródło:

Zobacz więcej