RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Meghan Markle nie przyjedzie na pogrzeb księcia Filipa

Książę Filip (C) zmarł w wieku 99 lat (fot. PAP/EPA/JOHN STILLWELL)
Książę Filip (C) zmarł w wieku 99 lat (fot. PAP/EPA/JOHN STILLWELL)

Ze źródeł, na które powołuje się magazyn „People”, można wnioskować, że podróży do Wielkiej Brytanii zabronił księżnej Meghan prowadzący jej drugą ciążę lekarz. Natomiast książę Harry będzie obecny na pogrzebie swojego dziadka, księcia Filipa.

Dzwony w Opactwie Westminsterskim zabiły 99 razy [WIDEO]

W Londynie oddano hołd zmarłemu dziś księciu Filipowi, małżonkowi królowej Elżbiety II. 99 razy zabiły dzwony w Opactwie Westminsterskim...

zobacz więcej

O tym, kto na uroczystościach pogrzebowych się pojawi, kogo zaś zabraknie, informował królewski rzecznik prasowy. Potwierdził on, że 39–letnia Meghan Markle, która wiosną spodziewa się narodzin swojego drugiego dziecka, nie przyleci na pogrzeb ze względów zdrowotnych. Książę Harry się pojawi. I będzie to pierwsza wizyta po roku oraz pierwsze spotkanie z rodziną królewską po wywiadzie, jakiego para „dezerterów” z dworu królewskiego udzieliła w zeszłym miesiącu Oprah Winfrey.

Najtrudniejsze jednak dla księcia Harry'ego będzie wcale nie konfrontacja z rodziną, tylko pożegnanie dziadka, z którym zawsze pozostawał w bardzo dobrych relacjach. To właśnie książę Filip wspierał go po tragicznej śmierci matki. I jak sugerują znawcy brytyjskiej monarchii, to właśnie nieżyjący mąż Elżbiety II robił wszystko, co w jego mocy, aby zarówno Harry, jak i jego starszy brat William w jak najmniejszym stopniu stali się ofiarami medialnych śledztw, które po tragicznym wypadku samochodowym ich matki jeszcze nabrały na sile.

Ze względu na wynikające z pandemii ograniczenia w uroczystościach funeralnych udział weźmie nie więcej niż 30 osób, jest więc więcej niż prawdopodobne, że będzie to niemal wyłącznie sama rodzina królewska. Dokładniejsze dane będą przekazywane sukcesywnie w przyszłym tygodniu.

źródło:

Zobacz więcej