RAPORT

Wojna na Ukrainie

Francja przyspiesza szczepienia. Wydłuża okres między pierwszą a drugą dawką

Szczepienia we Francji nabierają tempa (fot. PAP/EPA/ MAXPPP OUT)
Szczepienia we Francji nabierają tempa (fot. PAP/EPA/ MAXPPP OUT)

Francja wydłuża okres między pierwszym a drugim zastrzykiem szczepionek mRNA przeciwko COVID-19 z czterech do sześciu tygodni, aby przyspieszyć kampanię szczepień – powiedział w niedzielę gazecie JDD minister zdrowia Olivier Veran.

Koronawirus. Dwa miliardy dolarów na szczepienia w krajach rozwijających się

Bank Światowy przeznaczy do końca kwietnia dwa miliardy dolarów na sfinansowanie szczepień przeciwko COVID-19 w około 40 krajach rozwijających się...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

„To pozwoli nam zaszczepić się szybciej, bez zmniejszania bezpieczeństwa” – powiedział Veran gazecie.

Francja zatwierdziła stosowanie szczepionek mRNA firmy Pfizer/BioNTech i Moderna.

Veran powiedział również, że od poniedziałku szczepionka AstraZeneca będzie dostępna dla wszystkich osób powyżej 55. roku życia, a nie tylko dla tych z poważnymi wcześniejszymi schorzeniami.

Po powolnym początku, wdrażanie szczepionek we Francji nabiera tempa, ale codzienne nowe infekcje COVID-19 wciąż wynoszą średnio około 40 tys., a kraj prawie na pewno przekroczy próg 100 tys. zgonów w tym tygodniu.

Veran powiedział, że pojawiły się oznaki, że trzeci ogólnokrajowy lockdawn, wprowadzony w ubiegły weekend, zaczął zmniejszać wskaźnik infekcji.

„Pozostaje nadal bardzo wysoki” – powiedział Veran. „Możemy się spodziewać, że po okresie stabilizacji nastąpi spadek. Ale w tym celu musimy iść dalej”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej