RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Książę Karol zabrał głos. „Mój drogi tata był bardzo wyjątkową osobą” [WIDEO]

Książę Karol wygłosił  przed Highgrove House krótkie oświadczenie w związku ze śmiercią swojego ojca (fot. źródło: Twitter/@RoyalFamilyITNP)
Książę Karol wygłosił przed Highgrove House krótkie oświadczenie w związku ze śmiercią swojego ojca (fot. źródło: Twitter/@RoyalFamilyITNP)

Brytyjski następca tronu książę Karol złożył w sobotę wieczorem bardzo osobisty hołd zmarłemu dzień wcześniej ojcu, księciu Filipowi. Powiedział, że całej rodzinie królewskiej ogromnie go brakuje i wyraził wdzięczność za wszystkie wyrazy wsparcia.

Plemię otaczało Filipa boskim kultem. Ekspert: Teraz mogą odprawić rytuał [WIDEO]

Mieszkańcy wioski Yaohnanen na wyspie Tanna w archipelagu Vanuatu uważali księcia Flipa za ucieleśnienie bóstwa, które kiedyś powróci, aby...

zobacz więcej

– Mój ojciec przez, jak sądzę, ostatnie 70 lat pełnił najbardziej niezwykłą, oddaną służbę królowej, mojej rodzinie i krajowi, a także całej Wspólnocie Narodów – powiedział książę Karol przed swoją wiejską rezydencją Highgrove House w hrabstwie Gloucestershire.

– I jak można sobie wyobrazić, mojej rodzinie i mnie brakuje mojego ojca ogromnie – był bardzo kochaną i docenianą postacią. A poza wszystkim innym – mogę sobie wyobrazić, że byłby głęboko poruszony liczbą innych ludzi – tutaj i gdzie indziej na całym świecie we Wspólnocie Narodów – którzy również, jak sądzę, podzielają naszą stratę i nasz smutek – mówił najstarszy syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa.

Mój drogi tata był bardzo wyjątkową osobą, która, jak sądzę, byłaby przede wszystkim zdumiona reakcją i wzruszającymi rzeczami, które się o nim mówi. I z tego punktu widzenia jesteśmy, moja rodzina, głęboko wdzięczni za to wszystko – to podtrzyma nas w tej szczególnej stracie i w tym szczególnie smutnym czasie – powiedział.

Książę Karol w piątek po południu pojechał na zamek w Windsorze, aby pocieszyć królową. W sobotę odwiedzili ją także pozostali dwaj synowie – książę Andrzej oraz książę Edward wraz z żoną.

Śmierć księcia Filipa. Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia o godzinie piętnastej lokalnego czasu. Brytyjski dwór poinformował, że ze względu na...

zobacz więcej

Niełatwe relacje ojca z synem


Książę Filip , który małżonkiem Elżbiety II był przez ponad 73 lata, zmarł w piątek rano na zamku w Windsorze – na dwa miesiące przed setnymi urodzinami oraz trzy i pół tygodnia po wyjściu ze szpitala. W trakcie miesięcznego pobytu księcia Filipa w szpitalu najdłuższego w jego życiu, odwiedzili go zarówno Karol, jak i Edward.

Jak się uważa, relacje Karola z ojcem nie zawsze były łatwe. Książę Filip sam przyznał kiedyś, że różnią się oni w spojrzeniu na życie, mówiąc: „On jest romantykiem, a ja jestem pragmatykiem. To oznacza, że widzimy rzeczy inaczej”.

–>PRZECZYTAJ TAKŻE: Książę Filip, najbarwniejsza postać brytyjskiej monarchii
W sobotę poinformowano, że pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w następną sobotę, 17 kwietnia. Do następnego dnia po pogrzebie w Wielkiej Brytanii będzie trwała żałoba narodowa.

źródło:

Zobacz więcej